Види слухових апаратів

Види слухових апаратів

Асортимент слухових рішень сьогодні дуже різноманітний. Тому задаючись питанням, як правильно вибрати слуховий апарат, варто вивчити класифікацію цих приладів. Їх розрізняють за кількома параметрами: способу перетворення сигналу, типу розташування, варіантів настройки і рівню компенсації втрати слуху.

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Слухові апарати: види  залежно від способу обробки і настройки

  Принцип, за яким перетворюється сигнал, ділить всі слухові рішення на два типи: аналогові і цифрові. Перші сьогодні мало де можна зустріти – вони вважаються застарілими. Ці прилади підсилюють звуки на всіх частотах одночасно і управляються вручну. Єдине їх гідність – це дешевизна.

  З появою цифрового способу обробки сигналу в сфері реабілітації слуху трапилася справжня революція. І в наші дні більшість людей з приглухуватістю віддають перевагу саме цифровим приладам. Серед них розрізняють триммерні і програмовані моделі. Перші оснащені спеціальними регуляторами на корпусі, що дозволяють підлаштовувати гучність і перемикати програми. Вони доступні за ціною і гарантують чистий м’який звук.

  Види слухових апаратів

  Програмовані моделі більш дорогі і відрізняються тим, що регулювання в них здійснюється автоматично. Налаштування в них вносить фахівець, орієнтуючись на результати аудіограми пацієнта. В результаті посилення відбувається за обраними частотами. Також ці пристрої при зміні акустичного середовища аналізують її і автоматично перемикаються в потрібний режим.

  Серед цифрових моделей слухових апаратів види і ціни знаходяться в тісній залежності. Чим прогресивніший і функціональний пристрій, чим складніше його електронна схема, тим вище буде вартість. Аналогові прилади найдешевші, на щабель вище стоять цифрові моделі з ручним керуванням, а найдорожчі – прог

  Акустичне підсилення і місце розташування слухового апарату

  Прилад для корекції слуху обов’язково потрібно підбирати з урахуванням ступеня приглухуватості. Чим сильніше зрушений поріг чутності, тим більша компенсація буде потрібно. Тому для зручності підбору існує класифікація слухових апаратів по акустичному посиленню:

  • Малопотужні – компенсують легкі порушення слуху (до 50 дБ)
  • Середньоглибокі – розраховані на втрату слуху в межах 50-80 дБ
  • Потужні – призначаються при важкій приглухуватості (80-95 дБ)
  • Надпотужні – використовуються при глибоких порушеннях слуху (понад 95 дБ)

  Потрібний ступінь компенсації може визначити фахівець. На консультації сурдолога в центрі «Беттертон» ви зможете не тільки дізнатися масштаби втрати слуху, а й визначити, по яким частотам зрушений поріг чутності. Це допоможе в подальшому підібрати слухове рішення і правильно його налаштувати.

  При виборі приладу для корекції слуху покупцям часто доводиться стикатися з безліччю незрозумілих абревіатур. Насправді ж, вони досить просто розшифровуються і дають інформацію про місце розташування:Слуховий апарат

  • Завушні слухові апарати (BTE), в тому числі з відкритим протезуванням – ресивер в каналі (RIC);
  • Внутрішньовушні слухові апарати (ITE), які в свою чергу поділяють на:
  • раковини (повна раковина),
  • полураковини,
  • канальні (ITC),
  • глибококанальні (CIC).

  Завушний слуховий апарат: особливості та переваги

  Конструкція слухових рішень, в яких корпус розташовується за вушною раковиною і з’єднується з вкладишем, найстаріша і поширена. Вона перевірена роками і не втратила своєї актуальності. Це пояснюється тим, що прилади завушного типу не мають протипоказань, на відміну від всіх інших. Це єдиний схвалений вид слухових апаратів для дітей. Також вони призначаються при хронічних запаленнях органів слуху, поганій моториці і т д.

  Завушний слуховий апарат

  Ще одна причина популярності завушних приладів для корекції слуху – можливість покривати туговухість будь-якої тяжкості. У зв’язку з цим вони представлені в широкому діапазоні акустичних підсилень – від мініатюрних малопотужних (S) до надпотужних (SP). У більшості моделей є спрямовані мікрофони, які легко фокусуються на джерелі звуку і передають сигнал без спотворень і шумів.

  Дуже важлива частина завушного слухового рішення – індивідуальний вкладиш. Головна вимога до нього – щільне прилягання, тому виготовляють цей елемент конструкції за зліпком вуха майбутнього носія. Він з’єднується з електронною частиною прозорою трубочкою і виконує кілька завдань:

  • Проводить звук до барабанної перетинки
  • Запобігає виникненню ефекту зворотного зв’язку за рахунок герметизації вушного проходу
  • Забезпечує слуховому апарату додаткову фіксацію

  Серед завушних систем виділяють закриті і відкриті. У першому випадку індивідуально виготовлений вкладиш повністю закриває слуховий прохід. Завушні слухові апарати відкритого протезування оснащені перфорованим вкладишем, який теж робиться за зліпком. Таке рішення дозволяє підвищити комфорт носіння: в вушному проході немає відчуття «закладеності», пітливості, оскільки забезпечується його вентиляція.

  Receiver-In-Canal (RIC) – це слуховий апарат, по конструкції нагадує завушний, але з різницею в тому, що динамік (ресивер) у нього винесено у вушний канал. За рахунок цього полегшується корпус, зменшуються його розміри і вирішується проблема ефекту зворотного зв’язку.

  Слуховий апарат Starkey Livio AI RIC 312
  Слуховий апарат Starkey Livio AI RIC 312

  Особливості внутрішньовушних слухових апаратів (ITE)

  Дана категорія приладів орієнтована на легкі і середні поразки слуху. Ці пристрої мають монолітний корпус, що виготовляється за зліпком вуха і розміщується в раковині і каналі. За рахунок цього досягається малопомітність і комфорт використання. Такі слухові рішення – вибір молодих користувачів, що віддають перевагу активному способу життя. Але і серед пацієнтів старшого покоління вони користуються успіхом за рахунок автоматизації налаштувань.

  ITE
  ITE

  Використання внутрішньовушного приладу не вимагає від користувача ніяких складних маніпуляцій. Завдяки програмованому управлінню вони самостійно налаштовують потрібну гучність і переключаються між режимами залежно від особливостей акустичного середовища. До того ж вони непомітні, що є одним з найбільш переконливих аргументів для покупця.

  Внутрішньовушні слухові апарати – вид приладів, що має масу переваг:

  • Комфорт носіння – пристрій повторює анатомічну форму вушної раковини, щільно до неї прилягає, не випадає в моменти фізичної активності.
  • Малопомітність – за рахунок компактності і щільного розміщення в вусі прилад не кидається в очі оточуючим.
  • Якість звучання – за рахунок близькості до барабанної перетинки внутрівушні моделі забезпечують більш чистий звук, ніж завушні слухові апарати.

  Недоліки слухових рішень ITE:

  Один з головних мінусів внутрішньовушних систем – недовговічність. Адже прилад, постійно перебуваючи в вусі, піддається впливам сірки і конденсату, а також може перегріватися. У дорогих моделях ця проблема вирішена за рахунок спеціального захисного напилення. Але це робить їх ще менш доступними для населення, адже вартість слухових рішень ITE і без того вище, ніж у завушних.

  Ще один мінус криється в компактності приладів, яка на перший погляд здається перевагою. Але заковика в тому, що чим менше діаметр, тим нижче коефіцієнт звукового посилення. Саме тому внутрівушні моделі не рекомендовані людям з важкою і глибокою приглухуватістю. Також вони не підходять пацієнтам, у яких рухливий слуховий канал – це викликає дискомфорт при пережовуванні їжі.

  Чим примітний внутрішньоканальний слуховий апарат?

  Збираючи інформацію про те, які бувають слухові апарати, люди приходять в захват від крихітних і невидимих глубококанальних моделей. Вони повністю поміщаються всередину вушного каналу і виймаються за допомогою спеціальної нитки. Ніхто не дізнається ваш маленький секрет! Прилад виготовляється за зліпком вуха і точно повторює його анатомічну форму, тому дискомфорту при носінні не виникне. Також у нього безліч інших плюсів:

  • герметичне прилягання
  • невидимість
  • Простота експлуатації – за рахунок повністю автоматизованих налаштувань
  • надійність
  • Чистота звуку – за рахунок локалізації близько до барабанної перетинки і виключення задування вітру
  • Стійкість до зовнішніх впливів (температури, вологи)
  • Можливість коригувати розлади слуху будь-якого ступеня тяжкості
  • Сумісність з активним способом життя – користувач може займатися спортом, перебувати в складних акустичних ситуаціях
  invisible-in-canal-hearing-aid-in-hand-iic
  invisible-in-canal-hearing-aid-in-ear-iic

  Якщо говорити про мінуси, то головним з них є крихкість цих приладів. Однак при дбайливому зверненні вони служать досить довго. Зупинивши вибір на такому слуховому вирішенні, варто розуміти, що воно обійдеться дорожче всіх альтернативних видів і потребує індивідуального виготовлення корпусу. Також недоліком є протипоказання – внутрішньоканальні моделі не підходять людям з деформованим вушних проходом, порушеною моторикою рук, хронічними запаленнями органів слуху.

  Вибір слухового рішення – відповідальний процес, в якому неможливо обійтися без допомоги фахівця. Отримати її можна в центрі слуху «Беттертон», де вам проведуть діагностику і виберуть відповідний за характеристиками прилад. На нашому сайті представлені наявні види слухових апаратів з фото і детальним описом. Більше ви зможете дізнатися, записавшись на безкоштовну консультацію через онлайн форму або по телефону.

  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *