Аспірація з трахеостоми

Аспірація з трахеостоми

Складно дихати через слиз у трахеї? Прибрати його можна за допомогою аспірації. Дізнайтеся більше про процедуру і запишіться до наших лікарів!

Людям, у яких встановлена ​​трахеостома, періодично потрібна аспірація. Це процедура відсмоктування з дихальних шляхів слизу за допомогою спеціального інструменту. Її виконують, щоб полегшити дихання, а також для санації.

Навігація по сторінці:

Трахеостому встановлюють пацієнтам при травмах, стенозі, а також після видалення гортані. Це штучний отвір у горлі, в який вставляється спеціальна трубка. Через неї в трахею надходить повітря. Дуже важливо підтримувати стому в чистоті і стежити, щоб всередині не накопичувався в’язкий секрет.

Особливості процедури

Головна мета, з якою виконується аспірація з трахеостоми – прибрати з трахеї скупчення слизу. В людських дихальних шляхах присутній густий секрет, який забезпечує їх зволоження, створює захисний шар від бактерій. Але у людей з трахеостомою відкашлювання ускладнене, тому слизу в трахеї може накопичуватися дуже багато. Забирають його шляхом відсмоктування з трахеостоми – катетер вводиться прямо в отвір. Ця процедура нескладна, але має свої особливості і вимагає певних навичок.

Коли треба робити аспірацію

Трахеальная аспірація проводиться, якщо у пацієнта: 

 • ускладнене дихання через рясне скупчення секрету в трахеї;
 • запалена трахея та інші дихальні шляхи;
 • травмовано горло;
 • сильно виснажений організм. 

Також процедуру проводять людям, які знаходяться без свідомості і підключені до апарату ШВЛ.

Регулярний догляд за трахеостомою допоможе уникнути скупчення слизу в трахеї. Для цього потрібно постійно очищати шкіру навколо отвору, а також стежити, щоб всередину не потрапляв пил, вода, хімічні речовини. Також рекомендується чистити стому всередині спеціальним йоржиком, щоб прибрати кірочки і слиз.

Протипоказання до проведення процедури

Аспірація дихальних шляхів не проводиться, якщо у пацієнта: 

 • серйозні порушення серцевого ритму;
 • критично мало кисню і багато вуглекислого газу в крові;
 • геморагічний діатез.

Методика проведення процедури

 1. Перед аспірацією інструменти дезінфікують. Шкіра навколо стоми теж повинна бути чиста – її потрібно протерти серветкою, змоченою в антисептику. Це потрібно, щоб не занести інфекцію.
 2. Пацієнта саджають – у такому положенні слиз відходить легше. Також допомагає легкий рух вперед-назад.
 3. В отвір вводять катетер – важливо, щоб він входив вільно. При неглибокій аспірації його вставляють не на повну глибину, при глибокій – до упору.
 4. До катетеру підключається вакуумна система аспірації, яка викачує слиз.

Аспірація з трахеостоми в «Беттертон»

У нашому центрі виконується професійна вакуум-аспірація горла. Наші лікарі прибирають слиз із гортані, або ж безпосередньо з трахеостоми. Всі дії вони виконують обережно і точно, тому пацієнт не відчуває дискомфорту. Процедура не вимагає госпіталізації, і відразу після неї людина може відправлятися по своїх справах. Крім аспірації, ми проводимо інші ЛОР-процедури, а також лікуємо будь-які захворювання горла, носа і вух.

Инекции в гортань и слизистую фото

Наслідки аспірації

Якщо аспірація виконана необережно, людина після неї може відчувати дискомфорт, біль у шиї і грудині. Також у деяких пацієнтів виникають спазми бронхів, частішає серцебиття, можуть відкритися кровотечі. Якщо інструменти не були продезинфіковані перед процедурою, в гортань може потрапити інфекція і спровокувати запалення. Щоб уникнути цих наслідків, довіртеся професіоналам – лікарі нашого центру дбайливо проведуть аспірацію для вас!

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *