Абілітація та реабілітація дітей з особливостями розвитку

сурдопедагог для дітей та дорослих

Абілітація та реабілітація дітей з особливостями розвитку

Діти з особливостями розвитку потребують спеціалізованого підходу до їхнього виховання. Саме для цього існують абілітація та реабілітація. Вони включають різні індивідуальні програми, що враховують особливості кожної дитини. Їх мета – прискорити й покращити комплексний розвиток малюка, щоб зробити дієздатним у майбутньому.

Навігація по сторінці:

 

В чому різниця між абілітацією і реабілітацією

.Абілітація – це комплекс заходів, спрямованих на формування та покращення фізичних, психічних, соціальних функцій та навичок. Тобто, дитина має навчитись тому, чого від народження не вміла.

Реабілітація – процес відновлення функцій та навичок, необхідних для нормального життя у суспільстві. У цьому випадку йдеться про те, щоб повернути дитині навички, втрачені внаслідок хвороби, травми, стресу та інших факторів.

В яких випадках це потрібно

Необхідність абілітації та реабілітації виникає, якщо в дитини діагностують:

 • порушення слуху та мовлення;
 • проблеми з зором;
 • розлади аутичного спектра;
 • ДЦП;
 • порушення психоемоційного розвитку;
 • затримка інтелектуального розвитку.

Адаптація дитини з порушенням слуху та мовлення

Дітям, в яких є приглухуватість, складно навчитися розмовляти. Щоб опанувати мовлення, їм спочатку потрібна реабілітація слуху. Для цього дитині підбирають слухові апарати, які покривають її ступінь втрати слуху. Далі під час індивідуальних занять логопед вчить її правильно слухати та промовляти спочатку прості звуки, потім складні, далі формувати їх у слова й речення.

Адаптація дитини з кохлеарним імплантом

Дитина з порушеннями слуху, якій встановили кохлеарний імплант, потребує спеціального навчання та підтримки для освоєння нового способу сприйняття звуку. Тут важлива не тільки робота з логопедом, але й підтримка родини та соціалізація. Треба створити оточення, де дитина може практикувати та вдосконалювати свої навички з використання кохлеарного імпланта.

Соціальні аспекти

Особливості розвитку у дітей – це важлива соціально-побутова тема. Абілітація та реабілітація в таких випадках виконують важливі функції:

 • сприяють інтеграції дитини в соціум, підтримуючи її взаємодію з оточуючими;
 • допомагають здобути навички комунікації та взаєморозуміння в соціальних ситуаціях;
 • запобігають стигматизації дітей з особливостями розвитку.

Зрозуміло, що все це потребує ретельної соціально-педагогічної роботи, але сьогодні в цьому плані ситуація вже набагато краща, ніж 10 та навіть 5 років тому. Зокрема, працюють спеціалізовані центри реабілітації, де можна отримати кваліфіковану допомогу.

Послуги абілітації та реабілітації в «Беттертон»

Наш центр слуху допомагає дітям з особливостями розвитку слуху та мовлення. Тут встановлене сучасне обладнання, за допомогою якого можна виявити приглухуватість з перших днів життя малюка. За результатами обстеження наш фахівець підкаже, чи потрібен слуховий апарат, за потреби допоможе з вибором та налаштуваннями. А далі дефектолог розробить індивідуальний курс занять, щоб навчити дитину правильно слухати й розмовляти. Фахівці центру «Беттертон» використовують у роботі сучасні підходи та прогресивні методики. Тому вміють досягти успішних результатів навіть у важких випадках.

Чому важливо вчасно допомогти дитині адаптуватись

Вік, у якому проводиться корекція слуху та реабілітація мовлення, впливає на подальший успіх у розвитку та навчанні дитини, а також на її інтеграцію у суспільство. Чим раніше надається допомога, тим ефективніше вона буде здобувати необхідні навички та вміння. Тому найуспішніше проходить цей процес у дітей раннього віку. Не зволікайте та зверніться по допомогу прямо зараз!

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *