Чи знаєте Ви, що … можна чути шкірою!

научиться слышать кожей

Чи знаєте Ви, що … можна чути шкірою!

Провідними навчальними закладами University of British Columbia і Haskins Laboratories виявлений вельми цікавий факт – можна вплинути на здатність людини чути, якщо в певний час направити на її шию або руку повітряний струмінь.

Проведення дослідження

Завдяки проведеним дослідженням вдалося довести, що люди з легкістю здатні відрізняти співзвучні склади. Наприклад, «так» і «та» або «ба» й «па». У разі, якщо в певних словах містилися склади, які потрібно було вимовляти з якимсь придихом (необхідністю видихати повітря при вимові), наприклад «та» або «па», піддослідним на область шиї або руки подавався струмінь повітря. Аналогічно люди відчували повітряний струмінь, коли чули слова зі складами, вимовними без придиху, наприклад, «так» або «ба».

Згідно з проведеними дослідженнями, коли людина відчувала струмінь повітря і при цьому чула слова, склади в яких вимовляються з придихом, то звуки краще ідентифікувалися. Але коли людина отримувала ті ж відчуття і при цьому чула слова без складів, що вимовляються з придихом, точність визначення правильного звуку істотно знижувалася.

Фінські учені також провели ряд експериментів, в ході яких застосували метод візуалізації активних ділянок мозку для вивчення тринадцяти предметів. Дослідження показали, що дотик здатний змусити працювати частину головного мозку, що відповідає за слухове сприйняття.

Нові способи слухового сприйняття інформації

Визначивши, яким чином дотик діє на сприйняття мови, є надія, що один з органів почуттів цілком може замінити інший. Таким чином, перед людьми, що мають порушення слуху, можуть відкритися нові можливості.

Dr Bryan Gick, який керував експериментами, оголосив, що тепер всі зусилля його команди будуть спрямовані на створення новітнього слухового апарату, що використовує результати проведених досліджень. Іншими словами, слабочуючі люди для розуміння мови повинні будуть використовувати не тільки свої вуха, але й шкірні покриви. Спільна робота цих органів дозволить краще сприймати інформацію.

За словами вченого, все що необхідно – це наявність пневматичного приладу, що реагує на вхідні сигнали слухового апарату, не здатного в потрібний час подавати потоки повітря на шию або руку. Але для доказу ефективності такого пристрою доведеться провести ще ряд експериментів.

Якщо ви помітили погіршення слуху то негайно записуйтеся на консультацію до наших фахівців в “Беттертон“, які проведуть повну діагностику слуху.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *