Уміння працювати з пацієнтами

Уміння працювати з пацієнтами

Центр слухопротезування Беттертон, розташований недалеко від центру міста на тихій затишній вуличці, був відкритий в Києві в 2010 році. З самого початку ми пропонували слухові апарати компанії Starkey й донині є її офіційним представником в Україні.

Навігація по сторінці:

            Вибір шляху

   Мережа центрів слуху Беттертон і сьогодні продовжує працювати зі слуховими апаратами фірми Starkey. “Чому ми працюємо тільки з однією фірмою? По-перше, так склалося історично, – пояснює директор центру Дмитро Палій. – Сьогодні у нас збереглася тільки усна угода з фірмою, при якій ми можемо продавати будь-які апарати, яких немає у Starkey, а у них є всі апарати. “Але це тільки один, моральний аспект. З іншого боку, це і економічне питання. В силу того, що Беттертон є офіційним представником Starkey, у нас є своя добре обладнана сервісна база. Якщо ж пропонувати апарати різних фірм, то і ремонтна база повинна бути відповідною, тобто необхідно постійно мати багато запасних частин, а це заморожені гроші. Крім того, постає питання й комп’ютерної настройки.

 “З кожним роком й апарати й програми стають все більш складними, та якщо лікар займається однією й тією ж програмою, то він чітко уявляє, що можна зробити з тим чи іншим слуховим апаратом, – додає Дмитро. – А якщо у доктора апарати відразу декількох фірм, то повністю вивчити всі програми досить складно “.

 Рідко, але бувають й такі ситуації, що людина, яка купила апарат в іншій фірмі, налаштовувати його приходить в Беттертон, який спеціалізується на приладах Starkey.

          Особливості роботи центру

   У Беттертон за довгі роки склалася своя система роботи, яка приносить хороші результати. Практично з самого початку лікарі центру слухопротезування почали працювати в тандемі з Сурдопедагог, які допомагають їм у реабілітації людей з вадами слуху. Це фахівці, які не перебувають в штаті центру, але регулярно з нами співпрацюють.

  “Адже протезування людини – це одна справа, а реабілітація, тим більше дітей, – зовсім інше, – підкреслює директор центру. – Ось уже 8 років ми тісно співпрацюємо з Сурдопедагог. й результати, яких вони досягають в роботі з дітьми, абсолютно унікальні! Я завжди згадую приклад дівчинки із залишками слуху та з надпотужними апаратами, яка розмовляє сьогодні так, що ніхто не скаже, що вона погано чує. У неї є лише легкий акцент. “

   Центр також налагодив постійний зв’язок із оперуючим ЛОР-хірургом. Така спільна робота дає можливість отримати додаткову консультацію при необхідності.

  “Якщо до нас приходить людина зі змішаною або кондуктивною приглухуватістю, то ми вважаємо за краще направити пацієнта на консультацію до оперуючого хірурга, навіть якщо могли б просто продати йому слуховий апарат, – зазначає Дмитро Палій. – Якщо людину можна прооперувати, повернути йому слух і залишити без апарату, то наш обов’язок – це зробити “.

Принцип роботи з пацієнтами

   Центр Беттертон пропонує тільки цифрові слухові апарати, і більшу частину їх займають дорогі моделі.

   “Якщо подивитися процентне співвідношення проданих апаратів, то 50-70% з них – це дуже дорогі апарати, – розповідає керівник центру. – Я вважаю, що людині, яка прийшла в центр слухопротезування, потрібно в першу чергу показати в чому різниця між апаратами “.

   З найпростішим слуховим апаратом в чисто академічній ситуації слабочуюча людина буде вільно розмовляти. Але як тільки виникне якась складна ситуація, наприклад, на вулиці, в офісі або поліклініці, то простий апарат зможе йому допомогти, але не в тій мірі, як це зробить складний апарат. Пацієнту необхідно все детально розповісти, дати порівняти різні апарати, провести тести, поставивши додаткові перешкоди, тобто продемонструвати, як він може чути на їх фоні з тим чи іншим апаратом. Після цього людина, навіть якщо він не купить дуже дорогий апарат, поганий апарат вже купувати не буде, переконаний Дмитро.

“У роботі слухопротезіста потрібно враховувати психологію пацієнтів.”

   У центр Беттертон багато звертається повторних пацієнтів, які хочуть поміняти свій старий апарат на новий. Як вважає Дмитро, якщо у людини вже є один апарат, нехай навіть і старий, але в робочому стані, то купувати трохи більш досконалий просто не варто. Він повинен бути кардинально новий, і коли пацієнт бачить його можливості і переваги, то найчастіше погоджується придбати апарат кращої якості. Звичайно, якщо у людини зламаний апарат, то в цій ситуації в центрі завжди готові йому підібрати модель того ж класу.

         Фізіологія слуху

  Доктора, коли підбирають пацієнту слуховий апарат, на жаль, іноді забувають про фізіологію людини й про фізіологію слуху. У цьому, як вважає Дмитро, криється відповідь на питання, чому слуховий апарат не можна налаштувати відразу.

 

  Звичайно, вивести його на необхідний рівень можна відразу, але навряд чи пацієнт буде користуватися таким налаштуванням. Адекватним подразником для слухового нерва є звук, і якщо клітина його тривалий час не отримує, то вона стає “товстої і ледачою”.

  “Мені завжди хочеться провести просту аналогію, щоб було все зрозуміло, – говорить Дмитро Палій. – Якщо людина, яка тривалий час не їла солодкого, їй досить однієї крупинки цукру, щоб відчути смак солодкого, а якщо вона перед цим з’їла ложку меду? Коли людина довгий час не чула середніх або високих частот, то відразу вивести на необхідний рівень апарат неможливо. “Іноді пацієнт скаржиться, що папір шарудить, як ніби жесть ламається. Це відбувається тому що клітини довгий час не чули ці звуки і сприймають його дуже гостро.

  Звуки, які людина довгий час не чула, перекривають той спектр частот, який людина чула раніше, й як би заважають йому. Можна це пояснити пацієнтові ще простіше на іншому прикладі. Якщо людині, яка вміє кататися на велосипеді, але довгий час не сідала на нього, запропонувати проїхати двадцять кілометрів, то вона або не проїде всю дистанцію, або на наступний день просто не зможе встати. А якщо вона буде проїжджати кожен день по два кілометри, то через тиждень зможе вийти на потрібний рівень. Зі слухом відбувається те ж саме.

  Дмитро Палій вважає, що однією настройки просто недостатньо. Це стосується особливо дітей і літніх людей. Для середнього віку перехід зі стану дискомфорту в комфорт проходить досить просто, а для літніх людей перехід навіть зі стану дискомфорту в комфорт є додатковим стресом, якого краще уникати. Тому з літніми людьми потрібно працювати особливо уважно.

центр хорошего слуха Беттертон фото    Особливість адаптації

  Що відбувається, коли людина довгий час не чула якихось звуків, наприклад середніх та високих частот, а чула тільки контур слова, ритм, і раптом цей ритм заповнюється звуками? Наприклад, людина довгий час чула слово “апка”, і раптом воно стає “шапкою”. Це зовсім інше слово, і звук “ш” йому потрібно примудритися вставити в контур слова.

  Коли людина одягає слуховий апарат, то все одно не може розібрати відразу, що говорять. Тут виникає приблизно така ж ситуація, як у людини з нормальним слухом, яка вивчила іноземну мову, не маючи мовної практики. Якщо вона потрапляє в іншу країну, де швидкість мови дуже висока, то вона буде спочатку сприймати тільки окремі слова, тому що синтез з цих звуків в слово походить трохи повільніше.

  “Ось така ж ситуація й у наших пацієнтів, – каже Дмитро, – коли одягаєш апарат, людина чує цілком слово, але у неї повинен сформуватися звуко-зоровий образ, тобто необхідний певний період адаптації. Якщо все це пояснити пацієнтові, то у нього й претензій стає значно менше. Тому ми говоримо про чіткість мовлення, й відразу добитися високої чіткості неможливо “.

           Особливість роботи з літніми людьми

  Робота з літніми людьми вимагає від лікаря особливого ставлення, й про це завжди доводиться пам’ятати. Якщо літній людині не пояснити все досконально, як працює апарат, то він може просто покласти його в ящик.

  “Дуже складно працювати з дітьми й людьми похилого віку, – підкреслює Дмитро Палій. – Дійсно, досить повестися трохи не так, й людина може піти з центру та більше ніколи не буде користуватися слуховим апаратом. Для мене позиція лікаря полягає саме в людському уважному ставленні до пацієнтів. Сьогодні у нас навчені в області слухопротезування висококласні фахівці, які успішно підбирають і продають слухові апарати, але на мій погляд, таке поняття як лікар просто загубилося “.

  З різними пацієнтами доводиться працювати по різному. У центрі ніколи жорстко не визначають заздалегідь тимчасові інтервали між додатковими настройками. “Якщо літній людині сказати, щоб він прийшов через тиждень, то він буде мучитися, але чекати, – розповідає Дмитро. – Знаючи це, наші лікарі завжди говорять нашим пацієнтам, що якщо щось їм не подобається або не зрозуміло, то вони повинні відразу прийти на консультацію, і ми разом вирішимо усі питання. “

        Враховувати психологію пацієнтів

  В роботі слухопротезіста потрібно враховувати психологію пацієнтів, і особливо, літніх людей. Людина витратила великі гроші, купивши апарат, й якщо йому щось в цьому апараті не подобається, то це роздратування буде поступово накопичуватися, й протягом декількох днів виникне негативне ставлення до цього апарату, яке потім переламати дуже складно. Треба постаратися, щоб пацієнт не відчув дискомфорту з апаратом, інакше психологічно він до нього не звикне.

  “У медицині немає другорядних факторів, немає моментів на які можна не звертати уваги, – каже керівник Беттертон. – Людина – це єдине ціле. І завжди потрібно враховувати, що у слабочуючих людей в якійсь мірі травмована психіка “.

  Коли людина погано чує, вона знаходиться в постійній напрузі. Слабочуюча людина може перепитати кілька разів, але буде соромитися це робити постійно. Вона сама себе поступово вимикає з життя.

          Людину не можна обманювати

   Сьогодні в інтернеті з’являються магазини, які продають цифрові слухові апарати. Такого бути не повинно, як вважає Дмитро. Неможливо продати висококласні апарати заочно. “Продавати заради того, щоб продавати – це не по-людськи, це неправильно. Людей не можна обманювати ні в якому разі, “- підкреслює директор центру. Якщо з людиною працювати нормально, то вона обов’язково повернеться до вас. Крім того, всі слабочуючи люди спілкуються між собою. Кожній людині потрібно дати правильну пораду, а не просто продати апарат якомога дорожче. Для літніх людей, які ведуть активний спосіб життя, відвідують виставки і музеї, простий цифровий апарат не підходить. А літнім людям, які левову частку часу проводять удома або у себе на дачі, апарати високого класу просто не потрібні, вони не будуть користуватися всіма функціями, які закладені в такому апараті “.

  Сьогодні в Києві й в цілому в Україні фірм, які займаються слуховими апаратами, відкрито дуже багато, в інтернеті з’являється постійно їх реклама, а пацієнти все одно повертаються в центр Беттертон, де їх завжди готові вислухати та допомогти.

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *