Консультация-лор-врача-центр-слуха-беттертон

Корисне

Записатись на прийом

Записатися

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Здорові вуха постійно чують сотні звуків навколо нас: людські голоси, пташиний щебет, собачий гавкіт, шум транспорту, мелодія мобільного телефону і багато іншого. Ми навіть не помічаємо, як їх багато в навколишньому світі. При цьому мозок встигає розпізнавати їх всі і аналізувати, акцентуючи увагу на важливому і абстрагуючись від зайвого.

  Але не завжди слухова система працює правильно, часом в ній щось «ламається». І тоді мозок не може проаналізувати навколишні звуки, тому що вухо їх не сприймає. Всьому виною – порушення слуху, причини яких можуть бути різноманітні. З цією проблемою в сучасному світі стикається все більше людей. Приблизно кожен 10-й чоловік зізнається, що йому важко розчути співрозмовників, якщо в розмові беруть участь більше трьох осіб.

  Порушення слуху: класифікація, причини і наслідки

  Найчастіше втрата слуху пов’язана зі старінням – приблизно кожна четверта людина після 60 років страждає віковою приглухуватістю. Але не завжди це доля людей похилого віку, адже серед населення працездатного віку (21-60 років) близько 5% стикаються з порушеннями слуху. Зустрічаються вони навіть у досить молодих пацієнтів до 20 років – приблизно 1%.

  З чим пов’язані такі часті порушення слуху у дітей і порівняно молодих людей? Як би це не звучало, всьому виною технічних прогрес. У наших містах дуже багато шуму. Багато кому доводиться працювати на шкідливих виробництвах з підвищеним шумовим і вібраційним забрудненнями. Хтось пристрастився до гучної музики, що ллється з навушників, і навіть не помічає, як втрачає слух.

  Причиною також можуть стати інфекційні захворювання, токсичні ліки, спадкова схильність, родові травми. При цьому у кожній людини картина ураження слуху строго індивідуальна, тому немає універсальних слухових рішень. Потрібен персональний підхід до кожного пацієнта, якого дотримуються в центрі слуху «Беттертон».

  Перш ніж допомогти людині, що скаржиться на погану чутність, потрібно поставити діагноз. Види порушень слуху класифікують залежно від походження і локалізації. Туговухість може бути нейросенсорною і кондуктивной, в деяких випадках вона приймає змішану форму. Крім цього існує класифікація слухових порушень за ступенями:

  • 1 – втрата сприйняття звуків від 25 до 40 дБ
  • 2 – «пропадають» звуки малої і середньої гучності (40-55 дБ)
  • 3 – втрата слуху 55-70 дБ – більшість звуків не можна почути
  • 4 – поріг зсувається на 70-90 дБ, чутні тільки дуже гучні звуки з близької відстані

  Якщо не лікувати приглухуватість, вона буде прогресувати, і слух впаде ще сильніше.

  Порушення слуху: лікування та діагностика

  Хоча прогрес часто стає причиною слухових розладів, він же допомагає і боротися з ними. Для цього пацієнтам з приглухуватістю підбираються слухові апарати або кохлеарні імплантати. Але головна проблема в тому, що далеко не всі хочуть їх носити. Багатьом людям соромно визнавати свою недугу, вони відчувають себе неповноцінними. Ось чому перший головний крок на шляху до реабілітації слуху – побороти комплекси.

  Важливо визнати туговухість не як недуг або дефект, а як свою особливість. Це просто втрачена функція, яка піддається компенсації. Адже мало хто в наші дні стане відмовлятися від носіння окулярів. Навпаки, їх перетворюють в стильний аксесуар. Під такою ж призмою можна поглянути і на слухові апарати. У США і Європі ця тенденція вже давно прогресує. Ці прилади не соромляться носити навіть президенти Білл Клінтон і Жак Ширак.

  Не варто боятися, що хтось побачить у вас прилад для корекції слуху. А ось глухота – це дійсно те, чого потрібно побоюватися. Адже без корекції слуху мозок «забуде» звуки, і слух буде невблаганно падати, поки не зникне повністю. Тому краще схилити чашу терезів на користь слухових апаратів, які сьогодні малопомітні, мають широкий набір функцій і допомагають слабочуючим людям комфортно сприймати цей світ.

  Як зрозуміти, що у вас туговухість? Для початку дайте відповідь на питання:

  • Чи виникають у вас труднощі з розумінням мови оточуючих?
  • Чи часто ви перепитує?
  • Вам хочеться зробити звук голосніше при перегляді фільмів?
  • Вам важко розмовляти в галасливій обстановці?

  Хоча б одна позитивна відповідь означає, що вам варто поспілкуватися з фахівцем. Туговухість – це не вирок, не варто її боятися. Сучасні можливості в сфері реабілітації слуху успішно це доводять. Підібравши якісне слухове рішення, люди живуть повноцінно і активно, забуваючи про свою проблему.

  Куди звернутися за лікуванням порушень слуху?

  Є кілька фахівців, яким варто здатися:

  • ЛОР-лікар – якщо у вас є підозри на погіршення слуху, пройдіть огляд у отоларинголога. Він допоможе визначити, чи дійсно у вас розвинулася туговухість, або ви стали чути гірше через банальні сірчані пробки.
  • Сурдолог (аудіолог) – фахівець з діагностики і корекції слухових порушень. У його повноваження входить обстеження, визначення ступеня приглухуватості, підбір і настройка слухового апарату.
  • Спеціаліст з реабілітації слуху – лікар з поглибленими знаннями в сфері аудіології. Розшифровує аудіограми, підбирає слухові рішення з урахуванням особливостей пацієнта, виконує їх програмування, технічне обслуговування.

  Якщо ви підозрюєте у себе порушення слуху, лікування можна пройти в центрі «Беттертон». Ми проведемо вам комплексне обстеження, при необхідності – підберемо слухове рішення і виконаємо його настройку. Перевірити свій слух завжди корисно! Щоб зробити це, заповніть онлайн форму або запишіться на безкоштовну консультацію по телефону!

  Записатись на прийом

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Поділіться цією публікацією

   Залишити відповідь

   Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *