Слухові апарати – гарантія здорового розуму у старості

Слухові апарати – гарантія здорового розуму у старості

Медики стверджують, що люди з розладами слуху частіше хворіють на Альцгеймера та деменцію у похилому віці. В них порушується робота нервової системи через відсутність нормальної звукової стимуляції. Це трапляється тому, що разом зі звуками мозок «забуває» пов’язані з ними навички та знання. Людина перестає впізнавати своїх близьких, погано орієнтується на місцевості, іноді навіть зовсім втрачає пам’ять.

Через розлади нервової системі людська особистість може бути повністю зруйнована. Але цьому можна запобігти шляхом вчасної діагностики слуху та коригування його розладів. Сучасні слухові апарати допомагають зменшити ризик деменцій серед похилих людей.

Що треба знати про деменцію?

Деменція – це сукупність симптомів, пов’язаних з порушенням когнітивних (пізнавальних) та психічної діяльності. В людей, що страждають цим синдромом, трапляються розлади емоційної поведінки, псується інтелект та погіршується пам’ять. Ця проблема досить поширена, вона зустрічається у 2% людей вікової групи від 65 років, а після 80 років цей показник збільшується до 20%.

Щороку в Україні діагностують близько 4500 випадків вікової деменції. Загалом нею страждають більше 63 тисяч людей. І дуже важливо вчасно виявити ознаки хвороби та почати з нею боротися. Отже, в людини з деменцією:

 • Погіршується короткочасна, а згодом і довготривала пам’ять – досить часто літні люди добре пам’ятають, що було 30-40 років тому, але не можуть пригадати вчорашніх подій.
 • Порушується інтелектуальна діяльність – людина втрачає навички аналітичного та критичного мислення, не може відповісти на прості питання, не сприймає інформацію.
 • Порушується абстрактне мислення – хворі на деменцію втрачають здатність міркувати, знаходити закономірності.
 • Часто псується настрій – людина стає дратівливою, невпевненою у собі, часто свариться з близькими.

У запущених випадках особистість повністю руйнується – хворі не пам’ятають, хто вони, чим займаються, де живуть. Вони втрачають притаманні їм риси характеру та поводяться непередбачувано.

Як деменція пов’язана з розладами слуху?

Зв’язок тут досить прямий та простий. Вади слуху провокують розлади нервової системи. Це відбувається за наступним сценарієм:

 • Через пошкодження клітин внутрішнього вуха сигнали від равлику йдуть до мозку спотвореними, або доходять не повністю. Через це слухові центри головного мозку перенавантажуються та працюють неправильно.
 • Звукова інформація обробляється некоректно, що визиває анатомічні зміни у структурах головного мозку. Особливо це впливає на центри, що відповідають за когнітивні функції.
 • Людина з поганим слухом поступово ізолюється від соціуму, що спричиняє депресію та інші нервові розлади. Це також призводить до порушення роботи мозку та його старіння.

Згідно статистики, приглухуватість у похилому віці збільшує ймовірність деменцію у 5 разів. Але є й гарні новини –  цим людям можна допомогти!

Консультация-осмотр-Центр-слуха-беттертон-фотоСлухові апарати – засіб проти деменції

За даними клінічних досліджень, серед літніх людей, яким вчасно виявили та компенсували приглухуватість, функції мозку зберігаються краще. Слухові апарати добре впливають на життя користувачів:

 • Надають можливість активно спілкуватися та бути повноцінним членом соціуму. Це допомагає уникнути депресії та ізоляції.
 • Покращують короткочасну (робочу) пам’ять. Завдяки цьому люди краще почуваються у повсякденні та добре пораються з побутовими справами.
 • Знижують ризик падіння – зі слуховим апаратом людина рухається більш впевнено та без проблем тримає рівновагу.
 • Зберігають когнітивні функції. Це досягається завдяки нормальній звуковій стимуляції. Звук викликає у мозку певні асоціації, через що процес впізнавання покращується.
 • Сповільнюють старіння мозку. Завдяки корекції слуху зберігається функціональний зв’язок між слуховим аналізатором та відповідними мозковими центрами. Тому мозок менше навантажується і довго зберігає свої функції. 

Ці тезиси підтверджені багатьма випробовуваннями, які проводили вчені по всьому світові. Було доведено, що літні люди, які користуються слуховими апаратами, краще зберігають когнітивні навички, ніж ті, хто відмовився від реабілітації слуху. Вони проявляють більшу соціальну активність, мають кращу фізичну форму та більш стабільний психоемоційний стан.

Дивно, що для багатьох людей слухові апарати досі асоціюються зі старечім недоумством. Це стереотип, з яким давно час розпрощатися. Адже у реальному житті усе геть навпаки – саме слуховий апарат допомагає літній людині зберегти психічне здоров’я.

Якщо ви помітили в себе або когось із близьких погіршення слуху – не слід зволікати! Треба пройти діагностику та розпочати реабілітацію. У Львові такі послуги надають у центрі «Беттертон, який вже більше 10 років допомагає людям з вадами слуху. Тут можна пройти комплексне обстеження та підібрати відповідну модель приладу для корекції слуху. Досвідчений лікар налаштує апарат під ваші потреби.

Дізнайтеся більше, завітавши до нас за адресою: м.Львів, вул. Городоцька, 44, 1 поверх (навпроти Цирку). Запишіться на прийом за телефоном: Телефони для попереднього запису: (032) 253 69 65, (067) 670 87 47,(050) 433 37 57

Записатись на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *