Вушний вкладиш: все про конструкцію і використання

Виготовлення індивідуальних вкладишів

Вушний вкладиш: все про конструкцію і використання

Найважливіша частина слухового протеза, від якої залежить потужність і якість звуку, а також комфорт при носінні – це наявність вушного вкладиша. У даній статті ми розберемо всі нюанси цього пристрою, особливості експлуатації, функціональність і методи обслуговування.

Які функції вушного вкладиша?

Основним завданням є транспортування сигналів від завушного пристрою безпосередньо в зовнішній прохід, звідки він уже надходить на барабанні перетинки в порожнині середнього вуха. Його виготовлення проводиться з зліпка вушної раковини, щоб повністю відповідати анатомічній формі для полегшення процесу носіння. Чим краще і точніше зроблений, тим щільніше апарат буде закріплений на вусі. Від того, наскільки добре підібрана модель і розмір вкладиша, залежить його здатність перешкоджати “протіканню” звуку, тобто, якщо все розраховано вірно, оповіщення не буде розсіюватися, а надходити направлено, в повному обсязі. Через це часом багато хто скаржиться на відчуття спотворення, але це легко виправляється ще на стадії розробки, коли у вкладиші проробляється спеціальний вентиляційний отвір.

Про трубку, що з’єднує його безпосередньо з самим протезом, необхідно знати наступне:

 • її потрібно завжди тримати в порядку, на дотик трубка повинна бути пружною і без будь-яких механічних пошкоджень;
 • довжина трубки повинна підбиратися за розміром вуха пацієнта, а зробити це можна тільки за індивідуальним замовленням;
 • якщо вона надмірно довга, слуховий апарат просто не зможе міцно триматися і виникне відчуття “розпущеності”;
 • коротка викликає почуття підвищеного натягу і пов’язаного з цим дискомфорту.

Загалом, не підходяща по довжині трубка швидше за все буде перешкоджати нормальному сприйняттю і передачі звуку, що поступає, затискаючи або сильно натягуючи.

Також не варто забувати про своєчасне (щоденне) чищення вкладиша, потрібно поправляти його положення в вусі і справність функціонування. Якщо не проводити ці нескладні маніпуляції, пристрій перестане працювати нормально, проводячи якісний звук. Через неправильне поводження і недбалості користувачі часом відмовляються від хорошого протеза, навіть не підозрюючи, що проблема була не в ньому.

Як правильно вставити вкладиш в вушну порожнину

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете легко і безпечно справлятися зі слуховим апаратом:

 • перед маніпуляціями з вкладишем бажано відключити слуховий апарат або зменшити потужність;
 • не забувайте, що його широка дужка повинна бути розгорнута, а своєрідний “ріжок” піднятий вгору;
 • тримаючись за нього, акуратно вкладіть вкладиш, при цьому не сильно нахиляючи;
 • розширити і розпрямити вушний канал для того, щоб він легше входив, можна розсуваючи вушну раковину пальцями в різні боки;
 • загострену частину широкої спинки вкладиша важливо якомога акуратніше влаштувати в “кишені” зовнішнього вуха;
 • якщо ваш вкладиш не входить в канал без складнощів, його необхідно потихеньку “вкрутити”, без застосування сили, щоб не поранити чутливу шкіру.

Виймаючи вкладиш, не забувайте про ці рекомендації. Вимикайте його або зменшуйте гучність, всі дії проводьте максимально обережно, щоб не пошкодити крихку електроніку.

Догляд і обслуговування слухового вкладиша

Стан вкладиша залежить від дбайливого ставлення його власника, а також фізіологічних особливостей організму. Але, частіше за все, частота його чистки становить не більше пари раз у тиждень. Алгоритм виглядає наступним чином:

 • для початку потрібно відкріпити від ріжка слухового апарату сполучну трубку;
 • під теплою водою акуратно промийте вкладиш;
 • помістіть конструкцію (крім самого апарату) в ємність з мильним розчином. Також підійде засіб для чищення зубних протезів. Досить 10-15 хвилин, щоб видалити залишки пилу, бруду і сірки, що зібралися в дрібних порожнинах і трубці;
 • після цього ретельно змийте розчин;
 • видаляти залишки вологи потрібно дуже м’яким тонким рушником, яке не залишає після себе ворсинок. Для того щоб висушити звуковий канал вкладиша, вам буде потрібно спеціальний балончик, який ви зможете купити там же, де ви замовляли апарат. Вентиляційний отвір також потрібно просушувати до кінця, щоб не залишалося ні краплі вологи;
 • перед сном покладіть вкладиш на м’яку тканину, отвором звукового каналу вниз, щоб точно позбутися води. Не забувайте перед експлуатацією завжди переконуватися в тому, щоб в сполучної трубки і вкладиші немає вологи, яка може істотно впливати на якість звуку, знижуючи його якість. Намагайтеся регулярно користуватися продувальним балончиком, щоб усувати таку можливість.

Після всіх маніпуляцій спокійно приєднуйте трубку зі вкладишем до слухового апарату. Якщо ви дотримувалися всіх рекомендацій, то відхід був проведений правильно і ваш пристрій буде працювати без будь-яких проблем. Зміцніть апарат за вухом і додайте гучність, відрегулюйте на потрібну вам потужність.

НЕ забувайте про існування наступних нюансів

Якщо пластикова трубка втратила свою пружність, перестала бути м’якою і податливою, замість прозорості з’явилася якась жовтизна – значить її експлуатаційний термін добіг кінця і пора придбати нову.

Можливо, час від часу вам доведеться міняти вушний вкладиш через те, що він більше не відповідає формі вашого вушного каналу. Це нормально, тому що з плином часу у багатьох людей він змінюється. Головне вчасно робити заміну.

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Поділіться цією публікацією

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *