Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Внутрішньоканальні слухові апарати

Серед пристроїв для корекції слуху внутрішньоканальні слухові апарати – найсучасніші, тому затребувані серед користувачів молодого віку. Вони відрізняються мобільністю і компактністю, оскільки мають найменші розміри. За рахунок розміщення в глибині вушного каналу цей прилад абсолютно непомітний. До того ж він не обмежує фізичної активності користувача – сумісний з бігом і іншими заняттями спортом.

Ці пристрої – приклад того, як еволюціонувала сфера слухових рішень. Якщо 20-30 років тому єдиною альтернативою людини з приглухуватістю були громіздкі кишенькові моделі, то сьогодні вибір значно ширший.

Внутрішньоканальний слуховий апарат складається з наступних елементів:

 1. Компактний корпус, що має маркування сторін носіння
 2. Кришка батарейного відсіку – як правило, оснащена зачепом для нігтя
 3. Мікрофонний вхід
 4. Ресивер (звуководом)
 5. Вентиляційні отвори
 6. Волосінь для вилучення з вуха

Прилади даного типу розраховані на компенсацію приглухуватості 1-3 ступеня. Вони зручні в носінні і не схильні до дії шуму вітру. Однак цифрові внутрішньоканальні слухові апарати мають ряд протипоказань, тому перед покупкою варто проконсультуватися з фахівцем. Також їх корпус вимагає індивідуального виготовлення, за зліпком вуха.

Надягання внутрішньоканального слухового апарату

Якщо у користувача бінауральна система, важливо перед установкою перевірити правильність сторін. Для цього внутрішньоканальні слухові апарати маркуються: лівий відзначений синім кольором, а правий – червоним. Також перш ніж їх надягати, потрібно переконатися в тому, що кришка батарейного відсіку повністю закрита. У вухо цей портативний прилад встановлюється досить просто:

 • Візьміть внутрішньовушний слуховий апарат канального типу великим і вказівним пальцем
 • Введіть кінчик приладу у вушний прохід
 • Злегка відтягніть мочку вуха і просуньте його глибше, поки не відчуєте опір
 • Переконайтеся, що пристрій «сидить» в каналі досить глибоко

Для зняття використовується спеціальна струна – потрібно лише потягнути за неї, і прилад буде витягнутий.

Вмикання і вимикання внутрішньоканального слухового апарату

Прилад вмикається і вимикається за допомогою кришки батарейного відсіку. Коли вона повністю закрита, пристрій увімкнений, а для виключення потрібно підчепити кришку нігтем і відкрити. Щоб перевірити, чи працює внутрішньовушний слуховий апарат канального типу, можна взяти його в руку – пролунає свист. Дуже важливо вимикати прилад, коли ви їм не користуєтесь – так батарея витрачається економніше.

Батарейка до внутрішньоканального слухового апарату

Слухові апарати внутрішньовушні і внутрішньоканальні працюють в основному на батарейках 10 розміру. Перед установкою з них потрібно знімати захисну плівку, щоб активувати. Далі потрібно відкрити батарейную кришку, витягти відпрацьовані батарейки та вставити нові, дотримуючись полярності. Перед установкою бажано уважно оглянути їх – не повинно бути слідів патьоків, іржі, забруднень.

Про необхідність заміни батареї користувачеві повідомляє звуковий сигнал, деякі моделі також оснащені голосовою індикацією. Залишати використані батарейки в слуховому апараті небезпечно – це може привести до проблем із виробом. Їх потрібно виймати і утилізувати. Також забороняється використовувати будь-які інші батарейки, крім тих, які порекомендував фахівець.

Інструкція з використання внутрішньоканального слухового апарату

Експлуатація даного приладу досить проста. Цифрові внутрішньоканальні слухові апарати програмуються індивідуально під користувача і оснащені автоматичним регулюванням гучності. Вони адаптуються до звукового середовища і підлаштовуються під її параметри. Зазвичай у них є кілька програм, підібраних під найбільш часті режими прослуховування: вулиця, приміщення, телефонна розмова, музика, телевізор.

Деякі моделі можуть управлятися спеціальним дистанційним пультом або зі смартфона. Також у деяких є опція запам’ятовування найбільш частих акустичних ситуацій і автоматичного перемикання в них при необхідності – з потрібною гучністю, чіткістю і шумопоглинанням. На ці внутрішньоканальні слухові апарати ціна трохи вища.

Чистка внутрішньоканального слухового апарату

Прилад потрібно чистити спеціальною щіткою і протирати серветкою. Дуже важливо тримати його сухим, очищати від сірки і конденсату. Не можна використовувати спирт і побутову хімію для чистки. Також важливо не розпорошувати на голову лак для волосся та інші засоби, коли в вуха вставлені слухові апарати.

Догляд включає в себе ряд простих процедур:

 • Діставши прилад з вух, протріть його спеціальною серветкою
 • Якщо бачите сірку навколо звуководного отвору, приберіть її з допомогою щіточки
 • Відкрийте батарейну кришку, огляньте її на предмет скупчень сірки – видаліть її
 • Якщо помітили сірку в вентиляційному отворі – приберіть спеціальними інструментами (вентилями)
 • Зберігайте прилад в захисному футлярі з вологопоглинаючою капсулою

Допоміжні пристрої для внутрішньоканального слухового апарату

Експлуатація виробу буде комфортніше при наявності спеціальних пристроїв, що забезпечують бездротовий зв’язок з гаджетами. До них відноситься дистанційний пульт, а також різні гарнітури потокової передачі даних. Тому вирішивши купити слуховий апарат в Україні внутрішньовушний, не зайвим буде придбати системи, що полегшують перегляд фільмів, прослуховування музики, розмови по телефону.

Усунення несправностей

Если прибор барахлит, важно найти причину и устранить ее:

 • Немає звуку:
  • Слуховий апарат вимкнений – щільно закрийте кришку відсіку
  • Розрядилися батарейки – замініть
  • Сірка блокує вихідний або мікрофонний отвір – проведіть чистку
 • Прилад транслює звуки тихіше, ніж зазвичай:
  • Вихідний отвір заблоковано сіркою – почистити слуховий апарат
  • У вас сірчана пробка – зверніться до отоларинголога
  • Впав слух – пройдіть аудіологічне обстеження
  • Збилися налаштування – зверніться до свого сурдолога
 • Прилад видає свист:
  • Немає щільності прилягання – вийміть слуховий апарат і вставте знову
  • У вусі сірчана пробка – зверніться до ЛОРа
  • Корпус втратив герметичність прилягання – зверніться до сурдолога
 • Виріб дискомфортно відчувається в вусі:
  • Прилад вставлений неправильно – вийміть і перевстановить
  • Немає щільності прилягання – зверніться до свого сурдолога
  • У зовнішньому вусі запальний процес – зверніться до отоларинголога
 • Прилади не реагують на управління:
  • Ви перебуваєте в місці з сильним електромагнітним фоном – перейдіть в інше місце
  • Відсутній зв’язок з гаджетом – зверніться до фахівця для внесення налаштувань
  • Гаджет знаходиться занадто далеко – розташуйте його ближче до вуха
 • Слухові рішення працюють не синхронно – між ними пропав зв’язок, потрібно вимкнути і знову включити прилади, якщо ж це не допомогло, зверніться до сурдолога

Якщо не вдається усунути неполадки самостійно, краще звернутися в сервісний центр. Там застосовуються інформативні методи діагностики, замінюються елементи, які вийшли з ладу на сертифіковані оригінальні запчастини.

Поради тим, хто надягає слуховий апарат вперше

Важливо розуміти, що перед вами прогресивний високотехнологічний прилад, який зробить ваше життя простіше. Але для початку доведеться пройти період адаптації до нього. На цьому етапі надягайте пристрій на 2-3 години в день, щоб вухо звикло. Коли не використовуєте його, завжди вимикайте. Зберігайте в сухому прохолодному місці, до якого немає доступу у дітей і тварин. При надяганні тримайте слухове рішення над чимось м’яким, щоб уникнути удару при падінні.

Підібрати якісні пристрої для корекції слуху можна в центрі «Беттертон». Ми пропонуємо надійні внутрішньовушні слухові апарати, ціна яких повністю відповідає якості. Нашою спеціалізацією є не тільки їх продаж, а й діагностика слуху, допомога в адаптації, навчання, ЛОР-послуги. Запишіться на прийом – і наші фахівці допоможуть вам підібрати невидимий слуховий апарат, який вирішить ваші проблеми зі слухом!

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

Внутрішньоканальні слухові апарати
Середня оцінка «5» Проголосували 1