Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Бездротові технології у слухопротезуванні

Бездротові технології у слухопротезуванні

Бездротові системи щільно увійшли в життя практично кожної сучасної людини. Кожен із нас вже не уявляє, як можна не користуватися, наприклад, смартфонами або іншими подібними гаджетами, адже вони допомагають підтримувати зв’язок з родичами, друзями, співробітниками. Бездротовими називають пристрої, що використовують звукові сигнали, що повітрям передаються через певні точки прийому, тобто вони дають можливість адресату отримати повідомлення від відправника без використання проводів. Саме завдяки новим технологіям у сучасному житті змінилося багато чого, не винятком стало й створення інноваційних слухових апаратів.

Якість звучання

Завдяки бездротовим технологіям два слухових прилади можуть взаємодіяти один з одним, бути однією системою, а не просто окремими пристроями. Звук надходить на кожен прилад окремо, а потім, на підставі загальної отриманої інформації, приймається рішення, яку саме методику краще застосувати для якісної цифрової обробки. Якщо в одному активується функція орієнтації, іншими словами, потрібно виділити розмовну мову серед фонового шуму, то переведення в режим, оптимальний для прослуховування інформації, буде проводитися в двох пристроях одночасно.

До бездротових належать такі слухові рішення марки Starkey: Halo (Halo 2), Muse і Muse iQ. Швидкість передачі інформації в них вимірюється в наносекундах, тобто процес завершується швидше, ніж даний факт буде помічений людським мозком. Так, оброблена інформація синхронізується між двома слуховими приладами, приводячи тим самим до кращого сприйняття звукового сигналу.

Локалізація звучання в сучасних рішеннях Starkey

Недарма люди народжені з двома вухами, оскільки бінауральний слух потрібен для визначення джерела передачі аудіосигналу. Людський мозок здатний уловлювати розбіжності в гучності й часі надходження звуків з кожної сторони окремо. Локалізація є однією з причин необхідності носіння двох СА, тобто проведення бінаурального слухопротезування.

У традиційних апаратах обробка звуку відбувається окремо з кожної сторони, враховуючи тільки ступінь туговухості та її місце розташування. Це може заважати користувачеві визначати істинне джерело звуку. Завдяки застосуванню бездротових СА вдається вирішити дане питання, оскільки рівень подається на мікрофон аудіосигналу, а час його затримки визначаються з двох сторін одночасно.

Комфортне застосування слухових рішень Starkey

З бездротовими технологіями користуватися апаратом для корекції слуху набагато зручніше – даний факт підтверджений численними позитивними відгуками. У сучасних апаратах зміна гучності відбувається синхронно з двох сторін, а щоб перемкнути програму, необхідно натиснути всього лише одну кнопку, що знаходиться з одного боку, з іншого ж перемикання відбудеться автоматично.

Способи під’єднання інших приладів

Бездротові СА часто оснащуються опціями, що дозволяють підключити їх до інших зовнішніх приладів, є ряд методик, за рахунок яких це можливо. До найбільш поширених відносяться: електроіндукція, FM-система та Bluetooth.

Деякі з перерахованих вище технологій відомі нам давно, приміром, індукція. Для успішного функціонування СА повинен бути обладнаний котушкою індуктивності, тобто антеною. Завдяки магнітоелектричному зв’язку слабочуюча людина отримує більше переваг. Наприклад, при телефонній розмові – сигнал від телефону, розміщеного з одного боку, спрямовується в прилад через котушку, а потім по бездротовому з’єднанню – в інший пристрій. Таким чином, індукція дозволяє людині чітко чути співрозмовника обома вухами, без фонових шумів. Індукцію можна створити також в приміщенні, якщо інсталювати по його периметру індукційну петлю. При перемиканні на певну програму відбувається активація індукційної котушки, тому людина може приймати звукову інформацію, яка передається через електромагнітну індукцію. Наприклад, у кінотеатрах і театрах з сучасним обладнанням, церквах, аеропортах відведені спеціальні місця, що дозволяють слабочуючим людям, що носять СА з активованим індуктором, чітко сприймати всю інформацію.

Стандартні FM-системи включають в себе виносний мікрофон (його носить безпосередньо користувач), а також приймач, приєднуваний до СА. У деяких апаратах з бездротовим з’єднанням процесори мають вбудований приймач, тому в додатковому пристрої немає необхідності. Саме такі прилади найбільш зручні в використанні. FM-передавач можна носити з собою всюди, користуватися ним, наприклад, на ділових зустрічах або на лекціях, він є додатковим мікрофоном, що дозволяє покращити чутність в різних акустичних ситуаціях.

Такі системи особливо необхідні в закладах, де навчаються діти, які страждають приглухуватістю – вчитель може зафіксувати мікрофон, приміром, на піджаку, а вся сказана ним інформація буде надходити в СА учнів, незалежно від рівня шуму в класі або місцезнаходження самого вчителя.

Bluetooth-технологія з недавна стала активно використовуватися й для корекції слуху. Більшість моделей апаратів, представлених в даний час на ринку, здатні з’єднуватися з Bluetooth-приладами за допомогою ретрансляційного пристрою – стримера. Він перетворює бездротовий сигнал в інший, прийняти який здатний індуктор або FM-приймач.

Наприклад, СА можна підключити до стримера, що з’єднується з мобільним телефоном через Bluetooth. При вхідному дзвінку стример подає інформацію про передачу аудіосигналу, дає дозвіл направити його в апарат. Інноваційні СА зовсім не потребують стримера, оскільки відразу з’єднуються з Bluetooth. Також розроблені спеціальні прилади, які приєднуються до TV бездротовим способом та здійснюють трансляцію аудіосигналу в СА через стример або зовсім без нього. Завдяки цьому людям, що страждають приглухуватістю, вдається чітко чути фільми та різні телепередачі.

Типи бездротового з’єднання, що застосовуються в сучасних СА Принцип функціонування системи Область застосування
Електромагнітна індукція Прийом аудіосигналу можливий від сумісного мобільного телефону або індуктивного петлі, що знаходиться в спецприміщенні В домашньому телефоні з електромагнітним зв’язком, а також громадських місцях, обладнаних індуктивною петлею (кінотеатрах, театрах).

 

FM-система Потрібно використання додаткового виносного мікрофона, що значно поліпшує якість сприйняття мови. Для навчання дітей і дорослих, які страждають приглухуватістю, – на лекціях, ділових зустрічах та інших місцях значного скупчення людей

 

Bluetooth Потрібна наявність зовнішнього мікрофона, який поліпшує якість мови, що сприймається Для прослуховування мобільного пристрою, телепередач, плеєра та іншого без сторонніх шумів

 

 

Для грамотного підбору слухового рішення та проведення його коректної настройки, звертайтеся до кваліфікованих фахівців Центру протезування слуху «Беттертон». Консультація безкоштовна.

Бездротові технології у слухопротезуванні
5
Оцініть статтю
Бездротові технології у слухопротезуванні
5