Голосова реабілітація

Можливість відновлення здатності говорити – це досить кропіткий процес відновлення нормальної мови після тотальної ларингектомії. Крім втрати можливості дихання через ніс, пацієнт втрачає мовленнєві функції. Однак на сьогодні є безліч варіантів вирішення даної проблеми.

Записатися на прийом

Записатися на прийом до лікаря:

  Або скористайтеся нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

  Зовсім нещодавно після ларингектомії доводилося освоювати мову жестів або просто писати на папері те, що хотілося сказати. Ті голосові протези, що були запропоновані раніше, мали масу недоліків, таких як попадання їжі в дихальні шляхи. У нинішній же час є дійсно ефективні пристосування, що дозволяють заново знайти голос.

  Існують два способи відновлення голосової функціональності: хірургічний і нехірургічний. До першого відносять трахеостравохідне шунтування з використанням протеза. До другого – черевомовлення та електронні гортані.

  Нехірургічні способи

  Стравохідна мова – це розмова допомогою заковтування повітря, який прямує прямо в шлунок і стравохід, та подальше його зригування, яке відтворює приголосні літери. Однак така мова далека від природної, має ряд протипоказань, а також вимагає багато часу для освоєння. До протипоказань відносяться, в основному, захворювання серцево-судинної системи.
  Голосова реабілітація
  Голосостворюючі пристрої – електронні прилади, що створюють вібрацію певного типу. Їх кріплять до шиї або підборіддя. Основним недоліком такого методу є «роботоподібна» мова. Однак переваги повністю перекривають цей недолік. До них відносяться: швидке навчання, відсутність яких-небудь протипоказань, а також виключення щорічного оперативного втручання.
  Електронні гортані Romet є найбільш ефективними засобами для відновлення мови після операції. Вони виробляються з високоякісних міцних матеріалів та зі застосуванням новітніх технологій. Крім того, такі апарати зручні в експлуатації і відрізняються своєю довговічністю.

  Хірургічні способи

  Трахеостравохідне шунтування – це процедура, призначена для реабілітації голосу.

  В процесі операції в основному використовують протези Blom Singer, Provox і Atmos. Це імпортні пристосування, оскільки вітчизняні аналоги недостатньо ефективні. За допомогою протезування пацієнт отримує можливість гучного й природного мовлення, однак цей метод вимагає ретельного догляду й контролю спеціаліста. Може знадобитися заміна протеза, яка теж виконується за допомогою хірургічного втручання.

  Під час операції формується спеціальний канал. Він має назву фістула. Саме вона забезпечує зв’язок між задньою областю трахеї та передньою частиною стравоходу. В момент видиху повітря через фістулу проникає в стравохід, а там утворюється голос. Щоб уникнути появи їжі в трахеї, через канал вставляють голосові протези. Такий протез має клапан, призначений для безперешкодного переміщення повітря в стравохід.

  Після такої процедури людина в найкоротші терміни набуває здатність розмовляти, при цьому її мова поетапно набуває тембр і емоційність. Для того щоб почати говорити, потрібно прикрити пальцем трахеостому та зробити видих. Повітря буде проведене прямо в стравохід, де створить коливання його слизової. Завдяки цьому сформується стравохідний голос.

  Як і будь-який інший спосіб, трахеостравохідне шунтування має досить істотний недолік. Клапан з силікону в протезі може бути інфікований грибком Candida. Це відбивається на його роботі, їжа починає потрапляти в дихальні шляхи. Внаслідок цього виникає потреба в повторному протезуванні.

  Середня тривалість функціонування протеза – різна в кожного окремого користувача. На цей показник впливають такі фактори, як дотримання дієти й правил догляду. Є безліч різних засобів, призначених для очищення, які обов’язково слід застосовувати для догляду за голосовим протезом. Це є неодмінною запорукою тривалої експлуатації, також як і безперервний контроль.

  Лікарі, що надають цю послугу
  Записатися на прийом до лікаря:

   Або скористайтеся нашими чат-ботами

   viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

   Ваші дані захищені політикою конфіденційності.

   Відгуки
   Центр слуха Беттертон
   5.0
   На основі 129 відгуків
   powered by Google
   Надя
   Надя
   06:46 28 Apr 24
   По рекомендації знайомої відвідала цей медичний центр. Була вражена професіоналізмом лікаря. Прийом пройшов чудово, все пояснили, надали інформацію щодо подальших дій!
   Лілія Лаврів
   Лілія Лаврів
   20:14 07 Feb 24
   Якщо є питання зі слухом, раджу сюди звертатись, надійно, якісно. Також тепер мій сон бережуть беруші, зроблені індивідуально під мене)
   Valeriia Kiptila
   Valeriia Kiptila
   16:44 12 Dec 23
   Дякую, що допомогли обстежити свекруху та підібрати слуховий апарат
   Анастасія Цвігун
   Анастасія Цвігун
   08:06 09 Dec 23
   Сервіс, ціна, професіоналізм - усе про Беттертон 🫶🏻
   Name Surname
   Name Surname
   13:27 05 Nov 23
   Татьяна Пантина
   Татьяна Пантина
   14:12 19 Jul 23
   Доброго дня!в цьому центрі працюють дуже чуйні люди !Які раді допомогти тобі завжди .
   Оксана Цос
   Оксана Цос
   13:31 19 Jul 23
   Гарне обслуговування, як кажуть :лікар на своєму місці. Дякую Юлії Олександрівні за уважність і професіоналізм. В кого проблеми зі слухом, рекомендую звертатись у центр слуху "Батертон"
   Аліна Оніщук
   Аліна Оніщук
   13:49 10 Dec 21
   Величезна подяка за кваліфіковану допомогу при підборі слухового апарату для моєї бабусі. Адже тепер вона має можливість повноцінно чути. Ввічливий та професійний персонал зробив усе на високому рівні. Нам провели діагностику та підібрали апарат.Раджу всім, хто має таку проблему.
   Ева Виноградова
   Ева Виноградова
   10:49 09 Dec 21
   Дякую за підбір апарату відмінної якості! Я повністю задоволена апаратом. Дискомфорту вже не відчуваю, хоча спочатку природно це було через незвичку. Сподобалося, що відповідально підходять, не просто продають, а проводять обстеження спочатку і лише потім підбір апарату та налаштування.Обслуговування на найвищому рівні. Можу порадити компанію як професіоналів. Тому сміливо можете звертатись до них!
   Константин
   Константин
   07:53 06 Dec 21
   Звернувся до центру слуху Беттертон і не пошкодував. Юлія Олександрівна, чудовий фахівець, провела діагностику слуху, підібрала якісні слухові апарати (на які були приємні знижки) та дала повну консультацію. Тут присутня повага та розуміння клієнта! Залишилась задоволена.
   Sergiy Boyko
   Sergiy Boyko
   18:14 29 Apr 21
   Привітливий і професійний персонал.
   Lidiya Bugay
   Lidiya Bugay
   09:10 27 Apr 21
   Дуже приємні фахівці,дякую законсультацію
   Яна Жадан
   Яна Жадан
   20:46 15 Dec 20
   Рік тому пройшла обстеження у кабінеті. Виявили вади слуху. Це стало поштовхом звернутисч до ЛОРа. Лікувалася. Сьогодні пройшла повторне обстеження. І...слух покращився. Дякую.
   Галина Стильвага
   Галина Стильвага
   09:51 22 Nov 20
   Обслуговування на вищому рівні,уважні, комунікабельні ,а головне небайдужі спеціалісти. Дуже вдячна за допомогу
   Босс
   Босс
   20:24 21 Aug 20
   Дуже кваліфікований персонал, якісні слухові апарати, стерильна чистота. Проблеми зі слухом? - Бетертон - рекомендую.
   Yuliia Kravchenko
   Yuliia Kravchenko
   08:45 01 Aug 20
   Дуже задоволені тим, що звернулися за допомогою саме в цей центр. Юлія Олександрівна -прекрасний спеціаліст, чудова людина, дійсно професіонал своєї справи. Завжди усміхнена, привітна, уважна. Спілкуватись з Юлією Олександрівною дуже приємно, і це не схоже на прийом у лікаря. Рекомендуємо ваш центр своїм знайомим. Щиро дякуємо!
   Переглянути всі відгуки
   js_loader