Функціональне ураження голосових зв’язок

детский лор врач

Функціональне ураження голосових зв’язок

Часто в силу хвороб, травм або інших причин у людини змінюється або пропадає голос. Це відбувається через те, що голосові зв’язки не можуть нормально виконувати свою функцію. Поразка може торкнутися одну або кілька характеристик голосу — тембр, висоту, гучність і т д.

Навігація по сторінці:

Що таке функціональне ураження голосових зв’язок?

Функціональне ураження голосових зв’язок — це короткочасне або довгострокове порушення голосової функції, при якому фонация відсутня частково або повністю. У нормальному стані голосові зв’язки гортані змикаються при проходженні повітря, генеруючи звук. Але з різних причин може виникнути дисфункція зв’язок, і тоді вони не справляються зі своїм завданням.

Проблема може виникнути через:

 • Поразки гортані запальним процесом при ГРВІ, ларингіті і інших інфекційних захворюваннях
 • «Втоми» голосових зв’язок від довгих розмов
 • Порушення рухової функції зв’язок внаслідок паралічу — викликається поразкою будь-якої ділянки нервового проводить шляху гортані
 • Доброякісних і злоякісних пухлинних поразок гортані
 • Гормональних змін — наприклад, в процесі статевого дозрівання у підлітків
 • стресових ситуацій

Також причиною можуть стати рідкісні патології, що викликають парез гортанних м’язів. Тому перш ніж усувати цю проблему, потрібно розібратися в її походження.

Діагностика захворювання

Щоб поставити точний діагноз, лікар опитує пацієнта на предмет скарг і оцінює характеристики його голосу — зазвичай він або відсутній, або звучить занадто глухо і грубо, з вираженою хрипотою.

Основними методами обстеження в даному випадку є візуальний огляд за допомогою дзеркал і ендоскопія гортані. Це дозволяє оцінити, чи є ураження зв’язок, в якому стані вони знаходяться, чи зменшена голосова щілина і т д. Якщо у пацієнта параліч голосових зв’язок, діагностика доповнюється МРТ, КР голови і шиї, а також електроміографією.

Види ураження голосових зв’язок

Функціональне ураження голосових зв’язок класифікують за кількома критеріями:

 • За механізмом голосових порушень:
  • Центральне — коли голос пропадає або змінюється на нервовому грунті
  • Периферичний — викликане порушеннями місцевого характеру
 • За ступенем розлади:
  • Дисфонія — зміна голосових характеристик
  • Афония — повна втрата голосу
  • Фонастенія — дисфункція зв’язок, при якій порушується процес їх змикання

Дисфонія

Даний розлад голосоутворення призводить до зміни тембру, висоти, сили голосу. Це відбувається внаслідок перевтоми зв’язок або запальних процесів. У більшості випадків порушення має периферичний характер.

Афонія

Людина з цією хворобою повністю втрачає здатність розмовляти. досить часто вона буває центральній — проявляється у вигляді реакції на псіхотравматічную ситуацію. Але відомі випадки периферичної афонии — якщо мали місце травма або сильне запалення голосових зв’язок.

Фонастенія

Розвивається при порушенні координації голосу і дихання. Зустрічається в основному у людей, що «говорять» професій — ведучих, вчителів, співаків і т д. При цьому звучання послаблюється, і людина не може керувати голосом.

Як зрозуміти, що зв’язки уражені?

Функціональне ураженні зв’язок проявляється наступними симптомами:

 • Зміна голосових характеристик — звучання стає тихіше, грубіше, проявляються хрипи
 • Часте переривання голосу, що заважає говорити довгі фрази
 • Повне зникнення голосу

Паралельно можуть відчуватися ознаки, що характеризують запалення голосових зв’язок — почервоніння, відчуття грудки в горлі, біль і дискомфорт при ковтанні. При будь-якому з описаних симптомах варто звертатися до лікаря, оскільки тільки він може дати об’єктивну оцінку рівня ураження.

Лікування уражень зв’язок в центрі «Беттертон»

У нашому ЛОР-центрі точно знають, як відновити голосові зв’язки. Тактика лікування буде залежати від причини порушення голосоутворення. Якщо це пов’язано з хронічними запальними процесами, застосовується кріотерапія. Це сучасний метод впливу холодом, що дозволяє вбити патогенну мікрофлору, прибрати змінені тканини і зміцнити місцевий імунітет.

Лікування голосових зв’язок методом кріотерапії можливо при запаленнях з гіпертрофією тканин, поліпи, аденоїди і різних доброякісних пухлинах в гортані. Але якщо проблема втрати голосу пов’язана з паралічем, травмами або якимись центральними причинами, то необхідно підібрати інший метод. У будь-якому випадку, лікарі «Беттертон» знають, як лікувати голосові зв’язки для кожного підбирають індивідуальну схему!

Чим небезпечне функціональне ураженні зв’язок?

Коли голосові зв’язки не працюють нормально, вони з часом можуть повністю втратити свою функціональність. Це загрожує людині повною і незворотною втратою голосу. Також важливо пам’ятати, що якщо розлад голосу викликано зміною в тканинах гортані, зростає ризик ракової пухлини.

Параліч голосових зв’язок небезпечний, і може призвести до серйозних порушень дихання і ковтання. Він може вразити не тільки зв’язки, але також гортань і інші дихальні шляхи, і тоді людині доведеться робити термінову операцію.

Профілактика захворювання

Існує ряд простих рекомендацій, які допоможуть зберегти голос дзвінким і мелодійним:

 • Берегти горло від переохолоджень
 • Вчасно лікувати простудні захворювання
 • Застосовувати хвойні і трав’яні інгаляції
 • Вести здоровий спосіб життя
 • Не вживати занадто холодні або гарячі блюда і напої
 • При необхідності довгих розмов — частіше давати голосу відпочинок
 • Освоїти техніку діафрагмального дихання
 • Навчитися правильно користуватися голосом, не перевантажуючи його

Якщо дотримуватися цих порад, то не доведеться думати, як відновити голосові зв’язки! Але якщо їх робота все ж порушилася, вам завжди готові допомогти в центрі «Беттертон»!

Записатись на прийом до лікаря:

  Или воспользуйтесь нашими чат-ботами

  viber bot БеттертонTelegram bot Беттертон

  Ваши данные защищены политикой конфиденциальности.

  Поделитесь этим постом

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *