Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00
  Контакти : (067) 239-69-18 / (096) 634-48-48 / (050) 035-87-17

подбор слухового аппарата

Слухові апарати для людей літнього віку

Результати багаторічних досліджень показали, що застосовувати слухопротезування літнім людям із депресією варто обережніше.

Близько року тому два американських медичних журнали JAMA та Head & Neck Surgery спільно оприлюднили цікаву статтю. У ній детально розповідається про суттєве покращення здоров’я у людей із ознаками депресії. Це пов’язано із тим, що вони почали носити кохлеарні імпланти і слухові апарати і використовували їх не менше 6 місяців.

У серпні 2011 року було проведено наглядове дослідження, участь в якому взяли спеціалісти з американського університету штату Оклахома, медичного коледжу та Drexel University. Участь у ньому взяло 113 учасників. Протягом трьох років (серпень 2011 р. – січень 2014 р.) було здійснено оцінку рівня депресії серед учасників, що брали участь у дослідженні, вік яких становить більше 45-ти років. Оцінювання здійснювалось за Геріатричною шкалою депресії.

Даних про те, які саме моделі лікувальних пристроїв було використано, їхнє розташування та технології, які застосовувалися, повідомлено не було. Під час дослідження 50 учасників із 113 носили кохлеарні імпланти, а 63 –апарати для підсилення звуку.

Підбиття підсумків експерименту

У людей, які протягом 6 і більше місяців застосовували під час лікування кохлеарні імплантанти показник за шкалою геріатричної депресії знизився на 31%. Стосовно пацієнтів, які використовували слухові апарати, то рівень депресії вдалося знизити на 28% у порівнянні з попередніми показниками. У пацієнтів, що носили кохлеарний імплант впродовж року, попередній показник знизився на 38%, а у людей, що носили слухові апарати – на 16%.

Особливий інтерес викликала невелика група пацієнтів — 8 (16%), що використовували кохлеарні імпланти і 5 (8%) пацієнтів, що використовували слухові апарати, оцінки депресії у яких були на початковому рівні. Рік потому після протезування слуху 12% юдей з кохлеарними имплантами і 4,8% зі слуховими апаратами мали сталі показники, що свідчить про депресивний стан.

Під час дослідження відбулося статистично значуще зменшення симптомів депресії. Проте медикам варто враховувати маленьке відносне зниження балів після року лікування. Окрім цього і пацієнти, що використовували кохлеарні імпланти, і пацієнти зі слуховими апаратами, у яких було зафіксовано найвищі показники депресивних симптомів при попередніх замірах, як правило, отримують найбільше покращення по GDS після протезування.

На даний час дослідження з оцінки взаємозалежності між депресивним станом і застосуванням пристроїв для посилення звуку у літніх людей, мали значні протиріччя. Проте дослідження, проведене за участі американських медиків та журналістів медичних журналів, вселяє в серця хворих надію. Люди похилого віку, що мають проблеми зі слухом та страждають від депресії, мають усі шанси значно знизити ці показники протягом довгочасного застосування слухових апаратів.

ЗАПИСАТСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Loading...
Слухові апарати для людей літнього віку
Середня оцінка «5» Проголосували 2

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *