Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Сервісне обслуговування слухових апаратів

фото-аксессуары-для-СА-Беттертон_INV-5

Пристрої для поліпшення слуху – ваші помічники, вони в рази поліпшують повсякденність, тому варто приділити особливу увагу правилам догляду за ними.

Неможливо уявити своє життя без слуху. Втративши його частково чи повністю, людина впадає у відчай, панікує, шукає будь-який вихід. Пацієнт готовий віддати будь-які гроші, аби повернути можливість чути. Це ще один привід для прояву турботи про свій слуховий апарат, адже деякі з них можуть коштувати десятки тисяч гривень.

Ви можете подумати, що виробник наживається на вашому горі. Але це зовсім не так. Ціни на слухові рішення різні, але є дійсно складні механізми, що стоять досить дорого, хоча й прослужать вони мінімум сім років. Така покупка коштує своїх грошей, погодьтеся, до того ж дана серія екстра-класу воістину ефективна!

Саме тому приділяйте максимум уваги догляду за своїми електронними друзями, тільки тоді купівля окупить себе і продовжить радість від того, що ви просто чуєте й насолоджуєтеся повноцінним життям.

Напевно ви вже отримали величезний список правил від фахівця, що підібрав вам слуховий апарат, але швидше за все, більше половини звідти вже не пам’ятаєте. Такий вже наш менталітет. Ми спочатку купуємо й користуємося, а до інструкції добираємося тільки при поломці, щоб дізнатися, в чому справа.

Саме тому ми подбали про вас та хочемо ще раз нагадати ці нехитрі маніпуляції з підтримання слухових пристроїв в хорошому стані. Отже, розглянемо детальніше.

1. Просушувальні таблетки для слухового пристрою – одна з корисних покупок

Рух – це не тільки життя, але й можливість спітніти, а всю цю вологу дивовижним чином збирає слуховий апарат. До того ж, вологе повітря, дощові дні та просто випадкове потрапляння води ніхто не відміняв. Саме для таких випадків розроблені спеціальні таблетки. Носіть апарат протягом дня, а вночі таблетка подбає про його сухість.

Перш, ніж купити такі таблетки, проконсультуйтеся з вашим спеціалістом зі слухопротезування. Обов’язково виконуйте його рекомендації. Якщо ж він все-таки схвалив покупку, акуратно дістаньте перед сном батарею з спеціального відсіку та помістіть слуховий апарат разом з таблеткою у цей контейнер. Тільки тепер ви можете лягти та спокійно спати. Регулярно виконуючи таку просту процедуру, ви максимально продовжите використання цієї техніки.

Крім того, вам не доведеться часто віддавати слуховий апарат у ремонт, адже волога найчастіше стає основною причиною пошкодження. Одним словом, купуйте диво-таблетку та спіть спокійно!

2. Регулярно очищуйте апарат від вушної сірки

Насамперед, варто зазначити, що наявність вушної сірки ніяк не показник недостатньої гігієни або її відсутності. Вона в будь-якому випадку з’являється, адже це природний процес. Завдяки своїй липкості, сірка допомагає нам позбавитися від пилу та інших забруднень, що з повітря проникають у наш слуховий прохід. Вона приймає удар на себе, тим самим захищаючи нутрощі вуха.

Але якщо нашому організму сірка приносить користь, то слуховий апарат навпаки – засмічує. Потрапляючи всередину, вона може закупорити мікрофон та сильно завадити функціонуванню пристрою, особливо внутрішньовушного. Природно, що ні про яку продуктивність не може бути й мови.

Сірка – друга у рейтингу причин для здачі слухового апарата в ремонт. Але ви можете уникнути непотрібних витрат, якщо будете стежити за гігієною вашого апарату постійно.

Як тільки ви зняли слуховий пристрій, тут же прочистіть вкладиш від зайвих забруднень та вологості. Для цього є спеціальна м’яка серветка.

Наступне, що слід зробити – почистити трубки й телефон, якщо він розміщується в слуховому проході. Якщо фахівець підібрав вам слуховий апарат внутрішньовушного типу, він підкаже, як потрібно прибирати сірку.

Деякі слухові апарати не потребують такого регулярного чищення. Це відноситься до моделей з вбудованими фільтрами та внутрішньовушних слухових пристроїв. Фільтр від сірки потрібно лише вчасно міняти, що виконується без всяких складнощів. Перед покупкою переконайтеся, що точно знаєте модель вашого фільтра й придбайте їх про запас.

Щоб підсумувати, нагадаємо, що популярна ватяна паличка – найгірший варіант для видалення сірки. Вона ніяк не сприяє якісному очищенню та здоров’ю вух. Якщо у вас виділяється багато сірки, проконсультуйтеся з ЛОРом. Можливо, він порадить придбати необхідні краплі для полегшення цього процесу.

Будь ласка, пам’ятайте: виділення сірки – норма для будь-якого організму, тому не варто часто й фанатично її видаляти. Вона корисна та необхідна для захисту вушного проходу!

3. Приділіть належну увагу фільтрам мікрофонів

Для того, щоб максимально точно вловлювати звук, мікрофон слухового пристрою повинен бути чистим. Для цього регулярно протирайте місце біля входу мікрофона м’якою серветкою, тоді надлишки бруду не будуть накопичуватися й створювати пробки. Це дуже важливо для власників внутрішньовушних пристроїв, особливо класу CIC. Останні розміщені в самій глибині слухового проходу та найбільше забруднюються вушною сіркою.

Вам також знадобиться збільшувальне скло, через нього легко роздивитись навіть найдрібніший бруд. Поміняйте фільтр, коли помітите, що скупчилися забруднення. Якщо ви боїтеся нашкодити та не знаєте, як зробити це акуратно – ваш фахівець зможе вас проконсультувати з цього питання.

Додатковим сигналом служить погіршення чутності внаслідок зниження ефективності мікрофона. В цьому випадку також слід терміново змінити фільтр.

4. Трубки підлягають своєчасній заміні

Пластикова трубка – важлива складова абсолютно всіх завушних пристроїв, адже бере участь в об’єднанні вкладиша та самого апарату. З часом вона твердне й набуває більш жорсткої форми. Це заважає нормальній роботі апарату та проведенню якісного звуку. Ви можете зазначити, що звучання стало глухим, а сам слуховий пристрій ніби насвистує. Крім того, дуже часто трубка жовтіє, що теж сигналізує про потребу в її негайному замінюванні.

Єдиної думки про те, як часто її потрібно міняти – немає, тому що на цю потребу впливає тип шкіри пацієнта (жирна або ні). В основному, звичайно, змінюють трубочку один раз на рік. Деяким заміна може знадобитися й частіше, але це вже індивідуально.

5. Заміна вкладиша – чим частіше, тим краще

Як правило, слухові апарати комплектуються стандартними вкладишами і багато хто чомусь не поспішають його міняти. Прийміть до уваги: вкладиш потребує постійної зміни не рідше, ніж раз на 3 місяці. Так само, як і трубочка, гумовий вкладиш піддається впливу сірки й поту, отже, твердне. Коли ви помітили твердий наконечник – замініть вкладиш на новий. Не варто користуватися одним вкладишем довго – він, насамперед, є джерелом інфекції, а затвердіння спотворює звучання та може стати джерелом свисту апарату.

6. Бережіть персональний вкладиш

Якщо хочете спростити собі життя – купуйте вкладиш, виготовлений індивідуально. У цьому випадку термін його використання значно зростає – приблизно чотири роки. Немало, правда? Але варто відзначити, що це можливо лише при належному догляді:

  • промивання не рідше 1 разу на тиждень;
  • придбання спеціального розчину для промивань;
  • використання просушувальних таблеток або спеціального набору для догляду за вкладишами.

І саме, мабуть, найважливіше: погано видалена волога зменшує термін служби не тільки вкладиша, але й апарату в цілому. Робіть все вчасно, й він прослужить вам багато років.

7. Повітряні ванни для слухового пристрою перед сном

Якщо ви досі не купили спеціальні таблетки для просушування, обов’язково провітрюйте вночі батарейний відсік. Таким чином, апарат самостійно просушиться, до того ж це подовжує термін роботи акумулятора.

8. Надмірно високих і низьких температур – краще уникати

Слуховий апарат стійкий до різних погодних умов, але все ж таки, як і будь-яку техніку, краще поберегти його від екстремальних умов:

  • снігопадів та хуртовин;
  • спеки;
  • проливних дощів.

Підсумуємо: зберігайте сухість й чистоту всіх деталей слухового апарату, а також пам’ятайте про вушну гігієну. З будь-якими виникаючими питаннями звертайтесь до вашого фахівця з слухопротезування.

Дотримуйтесь наших порад, і ваш електронний друг безсумнівно порадує вас довгими роками служби!

Сервісне обслуговування слухових апаратів
Оцініть статтю

Останні публікації від betteradmin