Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Перевірка слуху

Коли людина виявляє зниження чутності, її охоплює паніка і виникає відчуття ізольованості від зовнішнього світу. Якщо ви зіткнулися з аналогічною ситуацією, потрібно негайно звернутися до лікаря і пройти спеціальний аудіометричний тест.

Клініка «Беттертон» пропонує широкий перелік сучасних методів діагностики різних захворювань слухових органів. Співробітники клініки застосовують нові технології та сучасне обладнання, завдяки яким вдається встановити точну причину виникнення проблеми та ступінь її складності. Кожен, хто звернеться за допомогою, може розраховувати на індивідуальний підхід і уважне ставлення з боку висококваліфікованих фахівців.

Для чого необхідно перевіряти слух?

Завдяки професійній діагностиці вдається отримати достовірну інформацію щодо наявних у пацієнта захворювань. Така процедура обов’язкова, оскільки дозволяє вчасно визначити патології та вибрати найбільш підходящий в конкретному випадку СА. Лікар підбере оптимальний пристрій, який буде відповідати наявним у пацієнта відхиленням сприйняття звуків.

Яким чином проводиться діагностика?

Існує кілька способів, що дозволяють виявити проблеми зі слухом:

  • використання гучної та тихої мови;
  • аудіометрія;
  • візуальний огляд вуха і вивчення стану барабанної перетинки;
  • застосування камертонів.

Зупинимося на кожній з перерахованих вище методик докладно, на їх перевагах і недоліках. Дана інформація буде особливо корисною для тих, хто вирішив придбати апарат.

Гучна і тиха мова

Дана процедура є абсолютно безпечною, безболісною, проводиться наступним чином: спеціаліст знаходиться на деякій відстані від діагностованого й вимовляє фрази з метою виявлення порогу чутності. Якщо при цьому людині складно повторити фрази, лікар підходить ближче. В процесі перевірки приймається до уваги не тільки, наскільки голосно отоларинголог вимовляє слова, але й сприйнятливість певних груп звуків пацієнтом. В українських медустановах такий метод діагностування є найбільш поширеним, оскільки може проводитися безпосередньо у лікарському кабінеті, займає мінімум часу та не вимагає використання дорогих інструментів. Але суттєвим недоліком даного способу діагностики є високий ступінь схиблення під час оцінюванняі роботи органів слуху.

Аудіометрія

Ще однією безпечною процедурою, що не має протипоказань, є тональна аудіометрія. Завдяки такому способу вдається визначити, чи сприймає пацієнт низько- та високочастотні звуки. У ході процедури визначаються два важливі показники – повітряна та кісткова провідність.

Для оцінки повітряної провідності використовуються навушники, що передають різні за гучністю й частотою звукові сигнали. Для оцінки кісткової провідності застосовується спеціальний пристрій, який встановлюється безпосередньо за вухом хворого. На прилад подаються вібраційні сигнали, завдяки яким вдається визначити наявність патології. Отримана в процесі дослідження інформація зберігається як графік, на якому видно пороги чутності. Такі дані дозволяють лікарю підібрати оптимальний СА для конкретного випадку.

Головними перевагами методики є:

  • високий ступінь достовірності отриманих даних;
  • мінімальна тривалість у часі;
  • доступна ціна послуги.

Візуальний огляд

В процесі оглядання вушного проходу і барабанної перетинки використовується спецобладнання – рефлектор. Завдяки променю світла, відбитого від приладу, лікарю вдається ретельно оглянути раковину і зовнішній слуховий прохід. Якщо яких-небудь ушкоджень або сторонніх тіл не виявлено, спеціаліст обережними рухами вводить вушну лійку з метою перевірки стану перетинки. Коли потрібно більш глибоке дослідження, використовується спеціальний мікроскоп.

Застосування камертонів

Дана методика досить складна. У ході процедури до вуха пацієнта прикладають спеціальні камертони і потім рахують кількість секунд, протягом яких пацієнт сприймає звуки. Цей метод вважається трудомістким ій малоефективним, оскільки вимагає чималих затрат часу, саме тому таку перевірку рідко проводять в медичних установах.

Як пацієнту підготуватися до огляду слухових органів?

Спеціальна підготовка перед відвідуванням отоларинголога не потрібна. Мінімум, що може зробити хворий – це очистити канали від сірки й промити вуха водою. Незалежно від використовуваної лікарем методики, пацієнт не буде відчувати хворобливих відчуттів.

Перевірка стану органів слуху у дітей

Слід зазначити, що досвідчені лікарі клініки «Беттертон» проводять ретельну перевірку слуху як у дорослих, так і у дітей. Батьки повинні розуміти – якщо дитина скаржиться на погану чутність, потрібна негайна діагностика, тільки так вдасться уникнути серйозних проблем. Щоб задати питання або записатися на прийом до кваліфікованого отоларинголога – здзвонитеся зі співробітниками нашої клініки за контактними телефонами: 222-88-02, 222-88-07 або 222-76-56.

Loading...

Перевірка слуху
Оцініть статтю