Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Найголовніше про батарейки для слухових апаратів

Дата: Коментарі: 0

Батарейки к слуховым аппаратам

Працездатність слухових апаратів забезпечується за допомогою повітряно-цинкових батарейок, функціонування яких реалізується за рахунок взаємодії повітряного середовища й цинкового порошку. Порівняно з іншими типами подібні технології відрізняються більшою питомою енергомісткістю, а також більш тривалим терміном служби.

Принцип роботи

Повітряно-цинкові батарейки для слухових апаратів являють собою гальванічний елемент, що складається з анода і катода. Незважаючи на структурну схожість з іншими джерелами живлення, принципова відмінність полягає в діючих компонентах:

 • цинку, що слугує анодом;
 • повітрі, виступаючому в ролі катода;
 • розчині гідроксиду калію/хлориду цинку, з якого складається електроліт.

Така технологічна структура викликає необхідність виконання ізоляції внутрішнього змісту від зовнішнього середовища, що забезпечується за допомогою спеціальної захисної плівки. Щоб уникнути передчасного витрачання енергетичного ресурсу, покриття знімається безпосередньо перед його застосуванням. При цьому відкривається доступ до повітря та відбувається активація вироблення енергії.

До іншої відмітною особливості повітряно-цинкової технології відноситься вплив волого-температурних умов на працездатність та робочі параметри батарейки. Робота всіх слухових пристроїв, незалежно від їх моделі, забезпечується батарейками тільки таких типів.

Основні переваги

Використання повітряно-цинкових джерел живлення викликано наступними об’єктивними причинами:

 • стисненими умовами експлуатації; тобто такі вироби повинні не тільки мати невеликі розміри, але й бути енергоємними; використання кисню, як однієї з основних ланок технологічного ланцюга, дозволяє збільшити об’ємний вміст іншої діючої речовини – цинкового порошку;
 • здатність підтримувати роботу апарату більш тривалий період часу і це незважаючи на мінімальні габарити.

Для порівняння – стандартні енергетичні рішення, призначені для годинників, істотно програють з точки зору експлуатаційних характеристик.

Принципова схема роботи

Початок роботи повітряно-цинкового акумулятора відраховується з моменту зняття з нього захисної плівки, яка встановлюється тільки в заводських умовах. Що відбувається далі?

 • Через наявні отвори в оболонці повітря починає повільно проникати всередину і поступово активізує вироблення енергії;
 • для забезпечення стовідсоткової працездатності потрібно почекати приблизно одну хвилину, після чого провести установку виробу за місцем призначення;
 • вже всередині пристрою відбувається взаємодія цинку і повітряного середовища (кисню), в результаті чого виробляється енергія, яка й забезпечує працездатність приладу.

Батарейки к слуховым аппаратам

Показники напруги

ЇЇ рівень вказано на заводській упаковці. Тим не менш, слід мати на увазі, що даний параметр до моменту розкриття захисної плівки й після нього дещо відрізняється. Так, у стані «спокою» напруга орієнтовно дорівнює 1,1-1,3 Вольт, а в умовах робочого режиму – 1,45 Вольт. Причому зазначена виробником напруга досягається тільки через 24 години.

Скільки прослужить батарейка?

Звичайно, це одне з головних питань, яке цікавить кожного пацієнта. На жаль, однозначної відповіді в цьому випадку дати неможливо, оскільки ідентичних історій хвороби не існує. Кожна людина індивідуальна в силу її фізіологічної будови, особливостей втрати слуху, способу життя, навколишнього звукового фону. Крім цього, на експлуатаційний ресурс впливають наступні фактори:

 • ступінь втрати слуху; логічно, що потреба в більшому посиленні звуків буде викликати й більші енергетичні витрати, а, значить, відбудеться зменшення періоду роботи джерела живлення;
 • геометричні параметри; у зв’язку з тим, що внутрішній об’єм елемента складається виключно з порошку цинку, саме його кількість має безпосередній вплив на тривалість використання. Зі збільшенням розміру збільшується й тривалість служби; основні розміри сьогодні: 10, 13, 312, 675;
 • тривалість застосування; тут все зрозуміло: чим більша кількість годин використовувати пристрій, тим частіше доведеться міняти джерело живлення; причому у розрахунок береться не кількість днів, а загальне число годин роботи приладу;
 • наявність додаткових опцій; у прагненні вдосконалити слуховий пристрій, його наділяють все новими функціями: здатністю придушувати шум, визначати спрямованість звуку; також використовують різного роду стримери, приймачі. Безумовно, це потребує впровадження більш складних енергомістких схем, які, в свою чергу, скорочують термін служби батарейок; при цьому додаткові опції викликають 30-відсоткове зниження тривалості роботи, а інтеграція додаткових пристроїв підвищує цей показник до 300%;
 • волого-температурний режим; суттєве відхилення в ту або іншу сторону відносної вологості навколишнього середовища викликає скорочення періоду використання. Так, надмірна сухість призводить до нестачі вологи у батарейці, а підвищена вологість – до її окислення. Що стосується температури повітря, то тут джерело живлення швидше виснажується при її низькому рівні; саме тому слід звертати увагу на тривалість зимових прогулянок;
 • вміст кисню в навколишньому середовищі; мова йде про географічну приналежність території проживання та її висоту над рівнем моря; чим вище розташована місцевість, чим менше кисню, а, значить, і менше часовий період експлуатації.

Поєднання всіх вищевикладених факторів комплексно впливає на працездатність слухового апарату. Саме тому геометричний розмір визначального значення не має, а час вироблення енергетичного ресурсу не відрізняється постійністю. Наприклад, це може бути:

 • для 10-го розміру – від 3 до 10 днів;
 • 312 – від 3 до 12 днів;
 • 13 – від 6 до 14 днів;
 • 675 – від 9 до 20 днів.

Підвищуємо термін служби

Щоб перший досвід слухопротезування був позитивним, для збільшення терміну служби батарей фахівці рекомендують дотримуватись простих правил:

 • волого-температурні умови навколишнього середовища повинні бути оптимальними; це кімнатна температура, відсутність різких температурних коливань, виключення холодильника як способу зберігання елементів живлення;
 • батарейки не повинні фізично знаходитися поруч з металевими предметами, у тому числі з ключами, монетами і так далі; також вони не повинні між собою стикатися; ідеальні умови утримання – в оригінальній заводській упаковці;
 • місце для зберігання слід вибирати поза доступу дітей;
 • установку необхідно здійснювати тільки через хвилину після його розтину, знімати захисну плівку допускається безпосередньо перед використанням.

На що ще слід звернути увагу

При дотриманні зазначених стандартних правил зберігання, бувають випадки, коли пацієнти вважають, що часу роботи все одно недостатньо. Чому? Для цього можуть бути наступні причини:

 • строк зберігання закінчився або закінчується;
 • елемент живлення призначений не для слухового апарату;
 • неправильна установка в батарейний відсік;
 • використання слухового апарата з встановленим терміном експлуатації; з наближенням кінця терміну служби пристрою його потреба в енергетичному ресурсі істотно підвищується;
 • зайвий фоновий шум, який неминуче збільшує споживання енергії, у зв’язку з чим батарейка швидше виходить з ладу.

Отже, щоб ефект від використання батарейок був максимальним, ніколи не забувайте дотримуватися головних правил їх експлуатації та зберігання!

Записатися на безкоштовний підбір слухового апарату

Loading...
Найголовніше про батарейки для слухових апаратів
Середня оцінка «5» Проголосували 4

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *