Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

«Голосніше, будь ласка!» Чим небезпечна глухота

Дата: Коментарі: 0

улучшение слуха фото

Втрата слуху – підступна недуга, адже вона розвивається поступово, і довгий час проблема залишається непоміченою. Людині може здаватися, що вона перевтомилася і тому погано сприймає інформацію на слух. Також люди часто вважають, що це у їх співрозмовників проблеми – нечленороздільна мова або тихий голос, а часом списують все на зовнішні шуми. Але ж якщо відразу розпізнати хворобу і купити слуховий апарат, глухота НЕ буде прогресувати.

На жаль, усвідомлення проблеми найчастіше приходить до людей, коли туговухість вже досить глибока. Діагноз застигає зненацька, викликаючи безліч емоційних переживань. Людина вважає його або доказом своєї неповноцінності, або ознакою старості. Але насправді це помилки.

Ризик глухоти не має віку

Дійсно, відсоток людей з вадами слуху серед літніх людей високий, але діагноз «туговухість» не є синонімом слова «старість». З віком ми неминуче втрачаємо слух, це відбувається поступово і є закономірністю. Серед людей від 50 до 60 років близько 20% мають проблеми зі слухом, а в віці старше 70 років цей показник зростає до 40%. Це пов’язано зі змінами, що відбуваються в людському організмі з роками.

Але серед молоді теж чимало людей з вадами слуху. Більш того, фахівці стверджують, що в останні роки туговухість «молодшає». Причина цього проста і банальна – сучасна молодь буквально не виймає навушники з вух. Гучна музика супроводжує людей по дорозі на роботу, на пробіжки, прогулянки і навіть вдома. До того ж багато хто любить відвідувати нічні клуби та рок-концерти, де рівень гучності вкрай високий.

Все це не проходить безслідно. За пару років постійного використання навушників слух може відчутно погіршитися. У всіх це відбувається по-різному, але тенденція досить актуальна. В результаті у порівняно молодих ще людей діагностують туговухість, і їм доводиться носити слуховий апарат, купити який потрібно відразу ж після постановки.діагнозу – щоб запобігти подальшому розвитку глухоти.

Інші причини приглухуватості

Втрату слуху може спровокувати безліч різних чинників. У групі ризику знаходяться:

  • Люди, які перенесли гострі інфекційні захворювання – менінгіт, грип, свинка і інші. Сильний жар, що провокується цими вірусами, негативно впливає на волоскові клітини внутрішнього вуха, в результаті вони відмирають, і слух псується незворотно.
  • Пацієнти, які страждають хронічними отитами – при запущених формах пошкоджується барабанна перетинка, утворюються спайки, порушується звукопровідність.
  • Гіпертоніки – через перепади тиску порушується кровообіг внутрішнього вуха і слухового нерва, це призводить до приглухуватості.
  • Лікування токсичними антибіотиками – пошкоджує структури внутрішнього вуха.
  • Шумове забруднення – дратує слухову систему і порушує її роботу.
  • Стреси – негативно впливають на нервову систему і всі функції організму в цілому.

З цього випливає, що проблем можна уникнути, якщо дотримуватися заходів обережності. Не захоплюватися навушниками, обов’язково чергувати прослуховування музики з цілющою тишею. Не відвідувати місць з підвищеним звуковим навантаженням. Також корисно буде дотримуватися здорового способу життя і регулярно перевіряти слух. Якщо ж туговухість все-таки вас торкнулася – не варто впадати у відчай, допоможе сучасний слуховий апарат, купити який можна у нас.

Як розпізнати і компенсувати глухоту?

Нормальними показниками вважається, якщо людина чує звичайну мову і шепіт з відстані 6 метрів. При цьому допустимий поріг чутності складає до 20 дБ, понад цього ставиться діагноз приглухуватість. Перевірити слух необхідно, якщо ви помітили за собою або кимось із близьких складності з розпізнаванням звуків. Якщо людині важко спілкуватися в груповій бесіді, вона постійно перепитує, хоче підвищити гучність на різних пристроях – це ознаки зниження слуху.

Звернувшись до лікаря, ви зможете пройти обстеження слуху, за результатами якого буде поставлений діагноз. Туговухість може бути кондуктивной і нейросенсорною. У першому випадку вона викликана запальними процесами в вухах, сірчаними пробками і піддається лікуванню. У другому втрата слуху є незворотною, що, на жаль, зустрічається в 90% випадків.

На щастя, сьогодні проблеми зі слухом успішно допомагають вирішити слухові апарати, купити які можна в центрі «Беттертон». Це сучасні пристрої, комфортні в носінні і управлінні, що забезпечують високу якість звуку і практично не помітні. Детальніше дізнатися про них можна на консультації в нашій філії в Кременчуці. Ми працюємо за адресою: вул.Театральна (Воровського), 34 до 8 (район Автовокзалу). Запишіться на прийом 097 555 48 18, 700 612, 099 430 85 15.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

«Голосніше, будь ласка!» Чим небезпечна глухота
Оцініть статтю
Оксана Витальевна Омельченко

Оксана Витальевна Омельченко

Доктор Омельченко О.В. является прогрессивным специалистом в области отоларингологии, аудиологии и сурдологии.
Оксана Витальевна Омельченко

Останні публікації від Оксана Витальевна Омельченко

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *