Години роботи : Пн-Пт — 09:00 до 19:00, Сб — 10:00 до 16:00

Що краще – два слухових апарати чи один?

У будь-якій клініці слухопротезування часто можна почути запитання: скільки слухових приладів необхідно купувати, один або два? Питання хоч і відноситься до розряду популярних, але не завжди відповідь буде однозначною.

Що краще – два слухових апарати чи один?

Якщо міркувати, виходячи з фізіологічного будови людини, то природа наділила його двома слуховими органами, так само як і двома очима, й багатьма іншими частинами тіла, які мають пару. Можна, звичайно, жити без одного вуха, ока, руки або ноги, але це вже не можна буде назвати повноцінним життям.

З іншого боку, навряд чи можна знайти людину, яка скаже, що з одним оком або вухом жити краще. Ті, хто зіткнулися з односторонньою втратою слуху, розповідають, як помітно змінилася якість їх життя в гіршу сторону. Людський мозок влаштований таким чином, що для нормального сприйняття звуків йому необхідно, щоб були залучені обидва слухових органи. Це допомагає визначити, звідки виходить звук, що є його джерелом. Якщо чується багато шумів, то мозок повинен розібрати в них людську мову.

З анатомічної точки зору кожне вухо «підключене» до мозку по-своєму. Праве вухо є домінантним органом, що використовуються для розпізнавання мови. Воно отримує звукову інформацію та відправляє її в ліву півкулю мозку, де відбувається її подальша обробка. Деякі люди можуть помилково вважати, що здатність чути мають наші вуха, але насправді ці органи тільки отримують акустичну інформацію. Після цього вони трансформують її в механічну інформацію, потім у гідравлічну, а в останній фазі – сигнал біоелектричного типу. Мозок вже приймає ці сигнали та інтерпретує їх як звуки.

У нашому Центрі хорошого слуху «Беттертон» при підборі СА ми досліджуємо не тільки роботу слухових органів, але й роботу мозку. Виходячи з практики й досвіду, ми знаємо, в якому невигідному становищі опиняються новонароджені діти, які чують тільки на одне вухо. Їм набагато важче дається навчання в школі, тому що повторювати треба не двічі, а іноді й 10 разів, перш ніж вони сприймуть інформацію так, як її сприймають здорові діти.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що два СА краще ніж один. Бувають і різного роду виключення, коли лікар порекомендує придбати лише один пристрій. У більшості випадків використання слухових приладів з обох сторін забезпечує більш якісне сприйняття зовнішніх звуків, покращує якість життя в цілому, підвищує рівень розбору мови. У нашому центрі можна записатися на безкоштовний підбір і налаштування найбільш якісних та ефективних слухових пристроїв.

Loading...

Що краще – два слухових апарати чи один?
Оцініть статтю